Cupra Formentor: design inspirowany niezwykłym miejscem

Wiele współczesnych aut ma bardzo prosty design, wyglądający na ściągnięty od innych producentów. Tak jednak nie jest, gdy spojrzymy na nową Cuprę Formentor. Ten samochód jest po prostu przepiękny! Wyraziste i ostre linie, wloty powietrza i to agresywne spojrzenie - bardzo nam się to podoba. Nie wszyscy jednak wiedzą co dokładnie zainspirowało twórców Formentora do zaprojektowania właśnie takiego designu.

Formentor jest przylądkiem na Majorce, najbardziej wysuniętym na północ krańcem wyspy. Wiatr i fale kształtują to miejsce każdego dnia. Zauważył to także człowiek odpowiedzialny za design i sylwetkę auta, Alberto Torrecillas: 

- Wiatr rzeźbi skały, co zainspirowało mnie przy tworzeniu bocznego profilu auta. Chcę przez to pokazać dynamikę, nawet gdy samochód stoi w miejscu. Moja pierwsza przejażdżka Cuprą Formentor odbyła się właśnie w tym miejscu. Uczucie towarzyszące ci podczas jazdy samochodem, który sam zaprojektowałeś, w dodatku w tej lokacji to niezapomniane przeżycie.

To właśnie tam, w miejscu, które zainspirowało projektantów do stworzenia tego auta, odbyły się pierwsze jazdy Cuprą Formentor

Cupra Formentor: dane techniczne

Nowy samochód od Cupry będzie napędzany zespołem hybrydowym typu plug-in i dostarczy 245 KM. Jeśli przełączymy system na tryb elektryczny, auto będzie mogło przejechać do 50 km. Dodatkowo wiadomo także, że samochód będzie miał dwusprzęgłową automatyczną skrzynię DSG, czy adaptacyjne zawieszenie. Premierę Cupry Formentor zaplanowano na 2020 rok. Na więcej informacji musimy niestety jeszcze poczekać - z bardzo dużym zniecierpliwieniem!