Chociaż koncepcja wszelakich konkursów piękności kłóci się nieco z obecnym duchem czasów, to TC Candler nie zrezygnował ze swojej tradycji publikowania list najpiękniejszych kobiet i najprzystojniejszych mężczyzn ostatnich dwunastu miesięcy. Organizacja, składająca się z kilkudziesięciu niezależnych krytyków z całego świata zajmuje się tym od niemal trzydziestu lat, a jej werdykty cieszą się dużym zainteresowaniem.

Członkowie jury uznali, że posiadaczką najpiękniejszej twarzy 2020 roku jest Yael Shelbia. Pochodząca z Izraela modelka po raz trzeci znalazła się na liście – w 2018 roku zajęła trzecie, a w 2019 roku drugie miejsce. Teraz 19-latka trafiła na szczyt zestawienia. Czy słusznie? Cóż, znane powiedzenie mówi, że piękno tkwi w oku patrzącego, więc na to pytanie każdy musi poszukać odpowiedzi we własnym zakresie. Nie da się jednak ukryć, że uroda Shelbii zdecydowanie zwraca uwagę.

Odpowiedzialni za całą inicjatywę twierdzą, że nie jest ona standardowym konkursem piękności.

Nie chodzi tu o wybór najseksowniejszego ciała, nie jest to też konkurs popularności, w którym wygrywają najbardziej znane celebrytki. Chcemy informować opinię publiczną, a nie jedynie ją odzwierciedlać. W naszych rankingach znajdują się supergwiazdy, ale także ludzie, którzy dopiero zdobywają popularność oraz te względnie mało znane – czytamy na stronie TC Candler.

Na liście stu najpiękniejszych kobiet 2020 roku nie zabrakło polskiego akcentu. Na 40. miejscu znalazła się Karolina Pisarek – modelka, finalistka jednej z edycji programu „Top Model”.