Na początek należy odpowiedzieć sobie na istotne pytanie – co właściwie sprawia, że jedna ulica jest „fajniejsza” i „bardziej rozrywkowa” od innej? Zdaniem autorów zestawienia kluczowych jest kilka kwestii: dobre jedzenie, ciekawa kultura i klimat zabawy. Taki ranking oczywiście nie może być całkowicie obiektywny, ale zważywszy na fakt, że w jego tworzeniu brało udział około 27 tysięcy ludzi z całego świata, którzy z niejednego pieca chleb jedli, to warto mu się przyjrzeć – chociażby po to, aby przy kolejnym planowaniu urlopu wziąć pod uwagę mniej oczywisty kierunek.

W zestawieniu znalazło się trzydzieści ulic o dość zróżnicowanym charakterze. Do rankingu trafiły zarówno dość spokojne deptaki, jak i większe miejskie arterie. Łączy je jednak wspólny mianownik w postaci wspomnianej oferty gastronomicznej i klimatu dobrej zabawy.

I tak na pierwszym miejscu zestawienia najbardziej rozrywkowych ulic na świecie znalazła się Smith Street z australijskiego Melbourne. Została doceniona przede wszystkim za to, że można na niej znaleźć praktycznie wszystko: od kibicowskich barów po restauracje z najlepszym winem, sklepy z płytami winylowymi i wietnamskie piekarnie. No i za to, że praktycznie dwadzieścia cztery godziny na dobę trwa tam dobra zabawa. Na drugim miejscu uplasowała się ulica w Barcelonie. Nie była to, o dziwo, słynna La Rambla, a Passeig de Sant Joan. Najniższe miejsce podium przypadło londyńskiej ulicy South Bank, docenionej między innymi za niepowtarzalną atmosferę, energię i dziedzictwo.

W zestawieniu nie znalazła się niestety ani jedna ulica z polskiego miasta. Jeśli ktoś chciałby na własnej skórze się przekonać, czy umieszczone w rankingu ulice rzeczywiście zapewniają tak dobrą zabawę, jak twierdzą jego twórcy, to powinien wybrać się do Pragi. Ulica Křižíkova uplasowała się wysokim, jedenastym miejscu. Redaktorzy „Time Out” pochwalili praską ulicę za obecność licznych i klimatycznych barów oraz knajpek oraz bliskość Wiaduktu Negrelliego - jednej z ciekawszych budowli w Pradze.

Oto 30 najbardziej rozrywkowych ulic na świecie:

 1. Smith Street, Melbourne
 2. Passeig de Sant Joan, Barcelona
 3. South Bank, London
 4. San Isidro, Havana
 5. Sunset Boulevard, Los Angeles
 6. Witte de Withstraat, Rotterdam
 7. Rua Três Rios, São Paulo
 8. Haji Lane, Singapore
 9. Rua Rodrigues de Faria, Lisbon
 10. Calle Thames, Buenos Aires
 11. Křižíkova Ulice, Prague
 12. 7th Street, Melville, Johannesburg
 13. Cat Street, Tokyo
 14. 30th Avenue, New York
 15. Levinsky Street, Tel Aviv
 16. Milwaukee Avenue, Chicago
 17. Gran Vía, Madrid
 18. Calle Ocho, Miami
 19. King Street, Sydney
 20. Rua de Miguel Bombarda, Porto
 21. Paseo de la Reforma, Mexico City
 22. Main Road, Kalk Bay, Cape Town
 23. Alserkal Avenue, Dubai
 24. Rue Tiquetonne, Paris
 25. Mariannenstraße, Berlin
 26. Calle José Gálvez, Lima
 27. Seaport Boulevard, Boston
 28. Jægersborggade, Copenhagen
 29. Allen Avenue, Lagos
 30. Star Street, Hong Kong