Harry Maguire najdroższym obrońcą w historii

Angielski stoper przebywał w Manchesterze w weekend. Po pomyślnie zakończonych testach medycznych złożył swój podpis na sześcioletnim kontrakcie. Wielkim zwolennikiem transferu był szkoleniowiec Czerwonych Diabłów, Ole Gunar Solskjaer. Manchester United od dawna miał problem z obsadą środka swojej defensywy. Przez lata przez tę pozycję przewinęli się chociażby Daley Blind, Chris Smalling czy Phil Jones.

Rozwiązaniem rosnącego od lat problemu ma być właśnie transfer Maguire’a. Swojego zadowolenia nie ukrywa szkoleniowiec Manchesteru United: 

Harry jest jednym z najlepszych środkowych obrońców na świecie i jestem szczęśliwy z tego, że udało nam się go ściągnąć. Potrafi świetnie czytać grę i zachowuje spokój pod presją. Do tego dobrze operuje piłką i jest potrzebny w obu polach karnych – skomentował wszystko Solskjaer.

ZOBACZ TEŻ: Barcelona złamała przepisy? LaLiga może zablokować transfer nowego gwiazdora Blaugrany!

Mimo 26 lat na karku, United za piłkarza zapłaciło 80 milionów funtów. Już wcześniej spekulowano o tej kwocie i wzbudziła ona sporo kontrowersji. Pamiętajmy jednak, że podobne wątpliwości wzbudził transfer poprzedniego najdroższego obrońcy na świecie, Virgila van Dijka. Liverpool zapłacił za niego 84 miliony euro, lecz jak się później okazało, był on strzałem w dziesiątkę.

Czy tak będzie w przypadku Harry'ego Maguire'a? Już w tę niedzielę Manchester United rozegra spotkanie z Chelsea Londyn w ramach inauguracji nowego sezonu Premier League. Wówczas wszyscy będą mogli się przekonać jakim piłkarzem jest Maguire.