Samochody Bentley

Przypadek marki Bentley w kontekście filmów z Jamesem Bondem jest wyjątkowy. Okazuje się bowiem, że to nie marka zawdzięcza popularność bohaterowi, a odwrotnie! Wiele wskazuje na to, że autor książek o przygodach Jamesa Bonda Ian Fleming umieścił w swoich dziełach te kultowe auta, by podnieść postrzeganie swojego bohatera w oczach czytelników. Bentley miał być potwierdzeniem, że James Bond „zna się na rzeczy" i wybiera najlepsze marki. Co ciekawe, Bentley pojawia się w wielu książkach brytyjskiego autora, ale w zaledwie dwóch filmach. Swoją najważniejszą rolę Bentley odegrał w „Pozdrowieniach z Rosji”, gdzie na początku filmu gra w scenie pikniku nad rzeką. W scenie pojawia się zabytkowy Bentley Mark IV, jednak jego klasyczna forma została nieco podrasowana takimi gadżetami jak wbudowany telefon. Trudno się dziwić – w końcu to auto do zadań specjalnych. 

Okulary Persol

Persol to jedna z tych marek, które wiele ze swojej popularności zawdzięczają filmom z Jamesem Bondem. Można powiedzieć, że to właśnie okulary tej włoskiej marki i wejście w rolę Bonda Pierce'a Brosnana wyniosły słoneczne oprawki do poziomu ważnego akcesorium agenta 007. Po raz pierwszy okulary tej marki pojawiły się w filmie „Golden Eye", a później występowały jeszcze kilkukrotnie w popularnej serii. Widzowie z pewnością kojarzą te niezwykle eleganckie szylkretowe oprawki ze złotą strzałką na zausznikach. Co ciekawe, związek marki z postacią Bonda był na tyle bliski, że wielokrotnie projektanci tworzyli modele specjalnie na potrzeby konkretnych filmów. Tak było w przypadku modelu Persol 2672-S, który pojawił się na ekranach w filmie „Śmierć nadejdzie jutro". 

Zegarki Omega

Jeden z najważniejszych związków agenta 007 z luksusowymi markami. Już od kilkudziesięciu lat na nadgarstku kolejnych filmowych bohaterów znajdują się zegarki tej samej marki. Choć Omega od samego początku swojego istnienia kojarzyła się w luksusem i niezawodnością, filmy z udziałem Jamesa Bonda na pewno pomogły jej w podtrzymaniu tego przekonania u widzów. Jedną z najbardziej kultowych scen z udziałem tych zegarków jest moment w „Casino Royal", gdy zauroczona postacią agenta Eva Green pyta go czy piękny zegarek na jego ręku to Rolex. Ten z lekką wyniosłością odpowiada jednym słowem: „Omega" i pokazuje widzom, które marki zasługują na ich uznanie. 

Buty Crockett and Jones

To jedna z mniej znanych marek z garderoby Jamesa Bonda. Nie oznacza to, że nie zasługuje ona na uwagę. Wręcz przeciwnie! Crockett&Jones to firma produkująca buty, założona w 1879 roku przez Charlesa Jonesa i Sir Jamesa Crocketta w Northampton w Anglii. W związku z tym idealnie wpisuje się w przywiązanie agenta 007 do najwyższej jakości, a także brytyjskiego dziedzictwa. Wyobrażacie sobie, żeby agent Jej Królewskiej Mości chodził w butach nie wyprodukowanych na Wyspach? To byłaby obraza. Marka przy okazji kolejnych produkcji filmowych z udziałem Bonda wciąż promuje się tym samym hasłem, które pobudza wyobraźnię: „Well, if they are good enough for James Bond…".

Garnitury Brioni

Jeśli zrobilibyśmy ranking trzech rzeczy, które kojarzą się z Jamesem Bondem na pierwszych trzech miejscach z pewnością byłyby piękne kobiety, drink martini i idealnie skrojone garnitury. Przez wiele dekad to właśnie krojone na miarę stroje agenta 007 pokazywały najnowsze trendy w męskim krawiectwie. W wielu filmach stroje były projektowane przez największych specjalistów z londyńskiej Saville Row, ale przez kilka epizodów pewna włoska marka wypchnęła ich z pozycji oficjalnego krawca Bonda. Chodzi o markę Brioni, która towarzyszyła Bondowi we wszystkich filmach z udziałem Pierce'a Brosnana i w pierwszym filmie z Danielem Craigiem. Marka została założona w 1945 roku i od tej pory jest nieustannie kojarzona z najwyższą jakością materiałów i idealnym skrojeniem na potrzeby właściciela. Nawet, gdy pod pachą trzeba zmieścić malutką Berettę. 

Inspiracji do odkrywania bogatej tradycji luksusowych produktów dostarcza właściciel salonów Bentley Warszawa i Bentley Katowice.