Pierwsza randka to zawsze emocjonujące wydarzenie. Ludzie się denerwują, bo nie wiedzą czego się spodziewać. Tym bardziej, że na pewno będą (dyskretnie lub nie) oceniani nie tylko pod kątem swojego wyglądu, ale także m.i.n. zachowania. Mężczyzna może popełnić całą masę gaf, które szybko skreślą go w oczach kobiety. Co więcej, w jednym przypadku może nawet pogrzebać swoje szanse jeszcze przed samym spotkaniem. Oto 15 rzeczy, których każdy facet nigdy nie powinien robić na pierwszej randce.

1. Restauracja

Wybór restauracji na obiad lub kolację nie powinien być trudnym zadaniem. Kobiety lubią oglądać pewne asertywne zachowania i wiedzieć, że ktoś potrafi podjąć decyzję. To bez wątpienia zrobi wrażenie. Jeśli nie wykażesz się w tym, to start będziesz miał bardzo średni.

2. Spóźnianie się

To zrozumiałe, że czasami zdarzają się sytuacje, że możesz spóźnić się. Ale ponad 20 minut jest już nie do przyjęcia. Jeśli nie szanujesz czyjegoś czasu, to czego oczekujesz? Kobieta nigdy nie powinna czekać.

3. Flirt z kelnerką

To być może zasada numer jeden i działa w obie strony. Jeśli jesteś na randce z dziewczyną, nie flirtuj z kelnerką. Możesz skupić się na jednej osobie przez kilka godzin, nie powinno to być takie trudne.

4. Pisanie na komórce

To jest po prostu niegrzeczne. Korzystaj z telefonu, aby pokazać jej zdjęcie lub zespół, który lubisz. Ale nie odpowiadaj na żadne smsy lub wiadomości na messengerze przy stole.

5. Mainsplaining

Mężczyźni po prostu uwielbiają tłumaczyć coś, co kobiety doskonale wiedzą. Jest to mocno protekcjonalne zachowanie. Po raz pierwszy użyła go Rebecca Solnit w artykule „Men Explain Things To Me” z 2008 roku. W swoim eseju opisała sytuację, która miała miejsce na imprezie. Starszy mężczyzna w trakcie rozmowy zaczął jej tłumaczyć istotę problemu opisaną w… jej własnej książce i naciskał, by ją przeczytała. Kiedy przyjaciel próbował zwrócić uwagę na pomyłkę, mężczyzna nie przerwał absurdalnej dyskusji.

6. Podawanie ręki

Przytul się z dziewczyną. To nie jest spotkanie biznesowe. Próbujesz sprawdzić, czy pójdziesz z tą osobą do łóżka. Nie musisz być tak sztywny, oficjalny. Uściśnięcie dłoni sprawia, że randka zaczyna się niezręcznie i trudno będzie to skierować gdzie indziej.

7. Brak higieny

Włóż trochę wysiłku w to, jak zaprezentujesz się na randce. Czyli dobrze jest, gdy pachniesz ładnie, przy czym twój zapach nie powinien być zbyt inwazyjny. Ponadto nie zakładaj klapek na pierwszą randkę, chyba, że spotkanie ma miejsce na plaży.

8. Przesadzanie z wyglądem

Tu w drugą stronę. Chociaż dobrze jest wyglądać jak najlepiej na randce, lepiej nie przesadzać. Czyli nie wyglądaj jak facet, który spędził więcej czasu na przygotowaniach niż kobieta. Ogranicz m.in. żel do włosów do akceptowalnego poziomu.

9. Ocenianie kogoś po wyglądzie

Istnieje różnica między komplementami, a oceną wyglądu. Czyli nie rzucaj tekstów w rodzaju „żadna dziewczyna z Tindera nie ma z tobą szans” czy coś w podobny deseń. To kolejna oczywistość, ale ludziom przychodzą różne pomysły do głowy. Lepiej, by kobieta nie pomyślała, że oceniasz ją według jakiejś dziwacznej listy.

10. Wspominanie o swojej eks

Pierwsza randka to zdecydowanie nie jest ani czas, ani miejsce, by poruszyć kwestię przeszłych związków. Kobietę nie interesują rzeczy, które sprawiły, że twoje poprzednie relacje zakończyły się rozstaniem. Wolałaby dowiedzieć się więcej o tobie.

11. Rachunek

Jeśli kobieta naprawdę nalega na to, by zapłacić za siebie lub za ciebie, to pozwól jej na to. Ale nie powinieneś tego zakładać, stąd to ty zaproponuj uregulowanie rachunku.

12. Narzekanie na ceny

Ciężko sobie wyobrazić taką sytuację, ale oczywiście trzeba o niej wspomnieć, by uchronić kogoś przed takim faux pas. Jest zdecydowanie w złym guście poruszanie kwestii pieniędzy na pierwszej rance. Nie chcesz wyjść na skąpca.

13. Ogólne narzekanie

Po prostu staraj się nie narzekać. Jeśli już, to zostaw to na później, ale w delikatniejszej formie. Kobieta nie chce słyszeć na pierwszej randce, że twoja praca jest do niczego, przyjaciele/współlokatorzy nie są fajni, czy ogólnie życie nie daje ci tego, czego byś chciał.

14. Przechwalanie się

Nie opowiadaj ciągle o sobie w tonie, jakbyś zdobył Mount Everest. Nie przechwalaj się kogo znasz lub na co wydajesz pieniądze. W ten sposób pokażesz, że jesteś egoistą, liczysz się tylko ty.

15. Zbyt mocne staranie się

Możesz być napalony i jest to jak najbardziej wskazane. Sęk w tym, żeby nie pokazywać tego kobiecie. Pierwsze randki wypadają różnie – możesz pójść do łóżka z nią tej samej nocy, albo będziesz potrzebował kolejnych spotkań. Nie spiesz się, nie bądź desperatem – kobieta może mieć swoje tempo, dostosuj się do niego.