OSCARY 2020: męskie stylizacje

Właśnie trwa 92. gala wręczenie nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej. O tyle ważna dla nas, że o statuetkę w kategorii Najlepszy Film Międzynarodowy stara się film Jana Komasy „Boże ciało”. Polski reżyser pojawił się na ceremonii z żoną. Tak samo jak odtwórca głównej roli, Bartosz Bielenia, któremu towarzyszy ukochana. Polska ekipa postawiła na klasyczne rozwiązania i kolory, a więc czarne smokingi, białe koszule i ciemne muchy, przez co idealnie wpisała się w panującą na czerwonym dywanie przed Dolby Theatre klasyczną elegancję. Żadna to niespodzianka, że na czarne smokingi postawili w tym roku m.in. także Antonio Banderas, Tom Hanks oraz Rami Malek oraz reżyser „Pewnego razu... w Hollywood”, Quentin Tarantino.

ZOBACZ: Oscary 2020: najsłynniejsze przemowy w historii gal oscarowych [PRZEGLĄD ELLE MAN]

Na czerwonym dywanie pojawiło się też kilka nieco bardziej widowiskowych, szalonych a nawet kontrowersyjnych wyborów, jak choćby oscarowa suknia, którą założył Billy Porter, fioletowy garnitur Spike's Lee czy dość casualowy, satynowy, granatowy zestaw, który wybrał dla siebie Timothée Chalamet.

OSCARY 2020: przypadek Joaquina Phoenixa

Podczas przemarszu po czerwonym dywanie największą uwagę przyciągał jednak faworyt do Oscara w kategorii Najlepszy Aktor Pierwszoplanowy. Joaquin Phoenix po raz kolejny w tym sezonie pojawił się dokładnie tym samym czarnym smokingu od Stelli McCartney, który znamy już w poprzednich gal: Złotych Globów, SAG Awards czy BAFTA. Aktor jest tak skąpy, że przy okazji kolejnych ceremonii nie chce wydawać pieniędzy na nowe garnitury czy smokingi? Nic bardziej mylnego! Filmowy „Joker” decydując się na jeden tylko smoking na cały sezon nagród show-biznesowych chce udowodnić, że można zaoszczędzić na bezsensownym marnotrawstwie surowców. Jedna stylizacja na wszystkie gale to nic innego jak tylko protest Phoenixa przeciwko roli mody w pogłębianiu kryzysu klimatycznego związanego z nadprodukcją ubrań. A ta jak wiemy jest ogromna. W ciemno zgadujemy też, że temat ten pojawi się w mowie oscarowej aktora.

CZYTAJ: Oscary 2020: 10 najgorszych filmów, które zdobyły Oscara [RANKING ELLE MAN]

Jak zatem podczas gali oscarowej 2020 prezentował się Joaquin Phoenix a także wszyscy pozostali nominowani i goście galu? Sprawdź w naszej GALERII>>>

Oscary 2020 - relacja na żywo

Oscary 2020 oglądaliśmy na żywo w CANAL+. W nocy z 9 na 10 lutego 2020 stacja transmitowała zarówno wydarzenia z czerwonego dywanu, jak i ceremonię wręczenia statuetek.