Lista z najgorszymi filmami oscarowymi mogłaby być bardzo długa, bowiem członkowie Akademii Filmowej udowodnili nam w przeciągu 91 lat, że uwielbiają nagradzać filmy, które albo są przeciętne, albo słabe. Wystarczy spojrzeć na to, co się działo w latach 60. – kilka niemożliwych dziś do zdzierżenia musicali („West Side Story”, „My Fair Lady”) zgarnęło statuetkę za najlepszy film, co przy okazji dobrze oddawało, w jak słabej kondycji było wtedy Hollywood. Przynajmniej aż do czasu nadejścia reżyserów w rodzaju Martina Scorsesego, Francisa Forda Coppoli, Roberta Altmana, Stevena Spielberga, Briana De Palmy czy Williama Friedkina.

Wiele oscarowych filmów bardzo szybko zostało zapomnianych przez czas z prostego powodu – nie były tak dobre, jak sądzili pierwotnie członkowie Akademii. Niejednokrotnie ich błędem było nagradzanie filmów, które akurat podobają się masowej widowni, czego przykładem jest zwycięstwo „Titanica”, „Chicago” (fuj!) lub „Green Booka” – produkcji, które nie powinny być nominowane w kategorii „Najlepszy film”. Ale o wszystkich filmach nie da się napisać, więc wyodrębniłem dziesięć innych tytułów, które tak samo nie zasługiwały na Oscara. O których mowa? Zobaczcie w GALERII>>>. Dodam jedynie, że numeracja jest dość luźna i każdy film z pierwszej piątki mógłby wylądować na szczycie listy. 

Oscary 2020: Transmisja. Gdzie oglądać?

Oscary 2020 obejrzymy na żywo tylko w CANAL+. W nocy z 9 na 10  lutego stacja będzie transmitować zarówno wydarzenia z czerwonego dywanu, jak i ceremonię wręczenia statuetek. W tym roku szanse na Oscara ma polski film  „Boże Ciało", produkcja Aurum Film w koprodukcji z Canal+.