Oryginalne buty

Jakość to nie jedyna różnica między markowymi butami, a podróbkami. Oryginalne buty są trwalsze, gwarantują nam większy komfort, a także lepiej się prezentują. Oryginalne buty męskie doskonale sprawdzą się w każdej stylizacji, co pozwala na większą satysfakcję dla użytkowników.

Choć oryginalne buty są zwykle droższe, to ta wysoka cena pozwala producentom wykorzystywać wyłącznie materiały najwyższej jakości i gwarantować standard wykonania. Zgodnie z niepisanym prawem konsument końcowy powinien otrzymywać tylko to, co najlepsze, jeśli kupuje produkty markowe. Przy odpowiednim oświetleniu i specjalnym kącie nachylenia lustra prawie wszystkie buty wydają się atrakcyjne estetycznie. Różnica między oryginalnymi butami, a podróbkami zacznie być dostrzegalna bardzo szybko. Już po kilku tygodniach użytkowania butów, w przypadku podróbek, na wierzch wyjdą wszelkie niedociągnięcia, jeśli chodzi o standard wykonania. Markowe buty zachowują swój wygląd dzięki jakości użytych materiałów. Nawet po kilku miesiącach oryginalne buty nadal będą wyglądać efektownie.

Oryginalne buty sportowe

W ostatnich latach trampki, tenisówki czy adidasy płynnie przeszły z kategorii obuwia sportowego do kategorii obuwia codziennego. W rezultacie popyt na takie produkty znacznie wzrósł.

Pierwszą rzeczą, która wyróżnia oryginalne buty sportowe, jest ich wygląd, dopracowany w każdym szczególe. Bezpośrednim tego dowodem są tenisówki z wyraźnymi liniami, prostymi szwami i nieskazitelną kombinacją kolorów. Oprócz atrakcyjności zewnętrznej takie buty mają jeszcze inne atuty. Palce, ochraniacze, pięty lub platformy – wszystkie są zaprojektowane w taki sposób, aby zagwarantować odpowiednią wygodę. Producenci nowoczesnych butów sportowych dbają o bezpieczeństwo klientów, dlatego oryginalne trampki uszyte są z wysokiej jakości i przyjaznych dla środowiska materiałów. Może to być prawdziwa lub sztuczna skóra, siatka, a także zaawansowane technologicznie tkaniny syntetyczne.

Dziś sportowe buty są wyposażone w gęstą podeszwę, sztuczną lekką gumę. Oryginalne sportowe buty dokładnie odpowiadają kształtowi stopy, nie ściskają, ani nie obcierają.

Jak sprawdzić, czy buty są oryginalne?

Męskie oryginalne buty można odróżnić od podróbek na podstawie wielu czynników. Nie każdy z nas ma możliwość wykonania zakupów w stacjonarnych, licencjonowanych sklepach markowych, gdzie zakup nie jest obarczony ryzykiem kupienia podróbki. Na co zatem zwrócić uwagę podczas zakupów?

Nie wszystkie podrobione buty można rozpoznać na pierwszy rzut oka. Niektóre z nich są prawie nie do odróżnienia od oryginału. Rozpoznanie jest możliwe przy uważnym obejrzeniu szczegółów. Zwróć uwagę na wygląd i cechy modelu buta, kolory, materiały, wykończenia i siatkę wymiarową. Pomoże to odróżnić oryginał od podróbki. W sklepie detalicznym możesz porównać zdjęcie ze strony i parę na półce. Przejrzyj stronę internetową producenta. Często sprzedawcy starają się nadać produktom z poprzednich kolekcji nowy wygląd. To nie do końca podróbka, ale z pewnością też nie jest to ten but, za który płacisz.

Cena oryginalnych butów nie może być za niska. Koszt markowych butów w sklepie tradycyjnym nie może być rażąco niższy niż za ten sam model w sklepie internetowym. Sklepy w sieci oferują produkty taniej, ale zazwyczaj różnica w cenie nie przekracza 20-30 proc. Pamiętaj, że opakowanie jest równie ważne przy określaniu oryginału. Podróbkę łatwo rozpoznać po złym opakowaniu. Na zewnątrz wszystko powinno wyglądać idealnie. Zadrapania i ślady kleju na butach są niedopuszczalne. Elastyczne, a nie twarde podeszwy, dobrze przylegające do podstawy, to charakterystyczne cechy oryginalnych butów. Spójrz na jakość wszystkich łączeń, wystające nitki i niechlujne szwy – to najczęstsze cechy podróbek.

Oryginalność butów - jak ją ocenić?

Znajdź na pudełku numer seryjny modelu i informacje o parze butów, którą zamierzasz kupić. Porównanie danych na opakowaniu i na samym bucie pomoże odróżnić oryginał. Te same informacje znajdziesz wewnątrz buta. Jednak niektórzy producenci wolą powielać te informacje na naklejce na podeszwie. Szukaj literówek i zagubionych znaków. Jeśli występują – to jest to podróbka. Oryginał wyróżnia się dbałością o szczegóły, która nie dopuszcza literówek.

Zwróć uwagę też na nazwę buta. Na przykład chińscy producenci produkują tenisówki Pamu, których wygląd ma imitować buty Pumy. Kupując oryginalny markowy produkt, zawsze możesz poprosić o okazanie certyfikatu jakości i potwierdzenia oryginalności produktu. Jeśli sprzedawca zaczyna się wahać, zastanów się nad zakupem. Rozróżnienie oryginału nie zawsze jest łatwe, ale dokumenty i certyfikaty zawsze w tym pomogą. Duzi producenci starają się chronić swoje produkty i dodają do produktu kilka stopni ochrony. Oto, na co powinieneś zwrócić uwagę, aby odróżnić oryginał od podróbki:

  • znak wodny
  • unikalna para butów
  • hologram.

Po znalezieniu wszystkich tych markerów możesz łatwo odróżnić oryginał od podróbki. Spróbuj wpisać numer produktu z opakowania w pasku wyszukiwania przeglądarki. Jeśli masz przed sobą oryginał, w kolekcji zobaczysz wiele stron z tą parą butów. Duże marki dbają nie tylko o design cholewek, ale także podeszwy. Koniecznie spójrz na zdjęcie w witrynie producenta, aby dowiedzieć się dokładnie, jaki jest korporacyjny wzór w sklepie. Na oryginale będzie, na podróbce – nie. Odcisk nazwy firmy, godła lub numeru seryjnego jest nakładany na akcesoria oryginalnych butów.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Uważaj na aplikacje i różne wkładki, zwłaszcza jeśli są oznaczone marką. Zdarza się, że są przymocowane do podrobionych towarów w celu podwyższenia ceny. W tym przypadku możesz odróżnić oryginał, jeśli dokładnie spojrzysz na połączenie wkładek. Jeśli chcesz kupić oryginał, zrób to w oficjalnym sklepie firmowym. Lista dealerów jest zawsze podana na stronie internetowej marki. Często na takich stronach są nie tylko nazwy sieci handlowych, ale także adresy konkretnych sklepów, w których na pewno nie kupisz podróbki. Jeśli nie jesteś zainteresowany konkretną marką, ale krajem pochodzenia, zapoznaj się z krajowymi cechami producenta. Na przykład włoskie buty tradycyjnie mają podniesiony nos. Jest to niewypowiedziana zasada wszystkich producentów w tym kraju. Oryginał od podróbki można dokładnie odróżnić własnie po tym lekko odwróconym nosie. Ostatecznie pamiętaj, że oryginał nie ma chemicznego ani innego ostrego zapachu. Tylko tania podróbka może pachnieć w ten sposób. 

ELLE MAN POLECA: Najsłynniejsze sneakersy w historii kina. Od Nike’ów Forresta Gumpa po trampki Umy Thurman z „Kill Billa”

CZYTAJ: Sneakersy 2020: Najlepsze marki butów sportowych na świecie [CZĘŚĆ 1]

ZOBACZ: Sneakersy 2020: Najlepsze marki butów sportowych na świecie [CZĘŚĆ 2]