2019 rok to czas wielkich pożegnań popularnych seriali. Wcześniej przyszło nam oglądać bardzo nieudane zwieńczenie „Gry o tron”. Na szczęście HBO w dużo bardziej satysfakcjonujący sposób postawiło kropkę nad i w przypadku „Deadwood”. W tym roku na pewno pożegnamy się jeszcze z serialem „W garniturach”, który zakończy się na 7. sezonie. Do tej listy dorzucić trzeba także „Orange Is The New Black”, czyli serial oparty o książkę „Orange Is The New Black. Dziewczyny z Danbury” Piper Kerman. Ten tytuł również skończy się na 7. odsłonach.

Akcje tej produkcji dzieje się w więzieniu dla kobiet w Stanach Zjednoczonych. W głównej mierze skupia się na skazanej na 15 miesięcy Piper Chapman za przestępstwo sprzed lat. Opuszcza swoje sielankowe życie u boku narzeczonego i stawia czoło zupełnie nowej, okrutnej rzeczywistości.

CZYTAJ TEŻ: Netflix – premiery na lipiec 2019. Wśród nowości nowe sezony „Stranger Things” oraz „Domu z papieru”

W serialu przedstawione są także losy osób osadzonych z różnych klas społecznych i o różnym pochodzeniu. Historie kobiet i personelu więzienia są uzupełniane o retrospekcje. Fabuła nie omija także pracowników więzienia, które jest zarządzane przez Joe Caputo, który na swój sposób stara się kierować zasadami oraz dbać o personel i więźniarki.

W serialu w charakterystyczny sposób wątki dramatyczne łączą się ze scenami komediowymi: zabawnymi dialogami i sytuacjami. To wszystko sprawiło, że pierwsze 6. sezonów spotkało się z dobrą opinią krytyków, którzy chwalili nie tylko czarny humor serialu, ale także interesującą strukturę retrospekcji. „Orange Is The New Black” wygrało cztery nagrody Emmy.

W obsadzie serialu pojawiają się m.in. Taylor Schilling, Laura Prepon, Natasha Lyonne, Uzo Aduba, Danielle Brooks, Jackie Cruz, Laura Gomez, Kate Mulgrew, Selenis Leyva oraz Taryn Manning. Poniżej zwiastun finałowego sezonu:

Orange Is The New Black” – kiedy premiera 7. sezonu?

Popularny serial zostanie udostępnione na platformie Netflixa już niebawem, bo 26 lipca. W zwiastunie produkcji widzimy, że postać grana przez Taylor Schilling wyszła w końcu z więzienia.