– Moja córka zasługuje na więcej, wszyscy zasługujemy na więcej – mówi główna bohaterka w zapowiedzi. – Zmiana nigdy nie przychodzi łatwo. Ta wojna sama się nie wygra.

Serial „Opowieść podręcznej”, będący adaptacją klasycznej powieści Margaret Atwood, to historia o życiu w dystopijnym świecie Republiki Gilead, totalitarnym społeczeństwie, które powstało na terenie Stanów Zjednoczonych. W obliczu katastrof ekologicznych i gwałtownego przyrostu naturalnego Gilead rządzony jest przez przedstawicieli fundamentalistycznego reżimu, który traktuje kobiety jak własność państwową.

Rzecz na tyle spodobała się widzom i przy okazji otrzymała kilka prestiżowych nagród (Emmy), że postanowiono kontynuować historię. Teraz przed nami już czwarty sezon, lecz trochę sobie na niego poczekamy, bowiem „Opowieść podręcznej” jest jedną z ofiar pandemii koronawirusa, która wstrzymała plan filmowy. Ekipa wciąż nie wróciła do pracy. Co gorsza, nie ma pewności, czy w ogóle będzie miała szansę to zrobić jeszcze w tym roku. To stawia sytuację jasno – serial na pewno obejrzymy dopiero w 2021 roku, ale nie wiadomo kiedy. Jeżeli wszystko wróci do normy, to przyszły rok będziemy mieli tak zapełniony serialami i filmami, że będzie ogromny problem ze znalezieniem czasu, by choć część rzeczy obejrzeć.

Przypomnijmy, że w serialu główną rolę gra Elisabeth Moss. Oprócz niej występują także m.in. Amanda Brugel, Madeline Brewer, Max Minghella, Samira Wiley oraz Sugenja Sri. Poniżej możecie zobaczyć zapowiedź:

ELLE MAN POLECA: HBO GO – najlepsze seriale w serwisie. „Rodzina Soprano”, „Gra o tron”, „Sukcesja” i inne [RANKING ELLE MAN]

ZOBACZ: Filmy na wieczór: najlepsze filmy o wokalistach i muzykach [RANKING ELLE MAN]

CZYTAJ: Filmy na wieczór: najlepsze horrory wszech czasów. Od „Lśnienia” po „Hellraisera”