Nas najbardziej cieszy ogłoszenie Diplo. Choć solowy dorobek artysty nie jest nazbyt okazały (raptem jedna płyta) to jako producent stoi za nagraniem takich perełek jak "Papers Plan" M.I.A czy "All Night" z najnowszego albumu Beyonce. No i to Diplo stoi za jednym z naszych ulubionych projektów muzycznych ostatnich lat - Major Lazer:

Ponadto dowiedzieliśmy się, że na przyszłorocznym Open'erze wystąpi irlandzka grupa Kodaline (jakoś nie jesteśmy zachwyceni...) oraz dwie dobrze zapowiadające się wokalistki: Robyn i Anna Calvi. Zwłaszcza ta druga daje nadzieję na klimatyczny występ!

Open'er 2019. Kto wystąpi?

Choćbyśmy jednak nie wiadomo, jak cieszyli się z ogłoszenia Diplo, wciąż nie znamy kolejnych headlinerów, którzy wystąpią w przyszłym roku w Gdyni. Jest to o tyle dziwne, że - jak pisaliśmy w tekście o The Cure - w zeszłym roku o tej porze znaliśmy już trzech z czterech głównych artystów Open'era 2018. Tym razem, oprócz Travisa Scotta, niewiele wiemy o najważniejszych nazwiskach, jakie wystąpią na głównej scenie festiwalu.

Wciąż liczymy jednak, że Mikołaj Ziółkowski niedługo rozwieje nasze obawy i ogłosi coś naprawdę spektakularnego!

Open'er Festival 2019 odbędzie się 3-6 lipca 2019 roku w Gdyni. Do tej pory zapowiedziano, że podczas imprezy zagrają: Travis Scott, The 1975, Greta Von Fleet, Lil Uzi Verta, Sheck Wes, Rudimental, Vampire Weekend, Diplo, Kodaline, Robyn i Anna Calvi.