Open-space wydaje się rozwiązaniem niemal idealnym dla biur: brak ścian, co – teoretycznie – sprzyja integracji, w miarę równy podział światła na całym piętrze, szybsza i łatwa komunikacja z pracownikami z innych działów, szybszy przepływ informacji. Tyle w teorii. Nie jest bowiem tajemnicą, że przy dużej liczbie wysyłanych i odbieranych mail oraz rozmów telefonicznych, o skupienie w open-space coraz trudniej. Wszystko wskazuje jednak na to, że Panasonic znalazł rozwiązania na naszą codzienną bolączkę!

Opaska na skupienie w open-space

Japońska marka Panasonic opracowała niedawno opaskę, która ma zapewnić komfort pracy w otartym biurze. Opaska powstała w laboratorium Panasonic Future Life Factory. Do pracy nad nią zaproszono uznanego japońskiego projektanta z działu high-tech, Kunihiko Morinagę.

Opaska, która wygląda jak przyduże nauszniki, ma spowodować, że odetniemy się w biurze od tego, co nieustannie kradnie naszą uwagę i skupienie. Gadżet zmniejsza nasze pole widzenia o 40 stopni, a dzięki zastosowanemu materiałowi wygłuszającemu – tłumi otaczający nas hałas. Co więcej, opaska dostosowuje się do kształtu naszej głowy: kąt jej wygięcia można regulować. W środku znajdują się też wbudowane bezprzewodowe słuchawki, dzięki którym możesz słuchać muzyki – i to tej, którą lubisz Ty, a nie kolega z biurka obok.

Czy anty-open-space’owe opaski wejdą do szerokiej dystrybujci? Mamy taką nadzieję! Póki co powstał jedynie model pokazowy. Do połowy grudnia trwała zbiórka crowdfundingowa na rzecz realizacji projektu. Czy się udała? Chętnie byśmy Wam powiedzieli. Jest tylko mały problem. Zbiórkę zorganizowano na stronie w pełni napisanej na japońsku…