O tym, że OnePlus lubi pochwalić się niebanalnymi kolaboracjami z innymi markami wiemy od dawna. Kilka lat temu na rynku pojawiła się wersja smartfona stworzona we współpracy z Maclarenem, a teraz międzynarodowy gigant wypuszcza urządzenie inspirowane jednym z najgorętszych tytułów w świecie gier komputerowych – Cyberpunk 2077. 

Cyberpunk 2077 – najgorętsza premiera tego roku?

Czekający na ten tytuł muszą wykazać się anielską cierpliwością. „Cyberpunk 2077", produkowany przez polskie studio CD Projekt RED jest nie tylko jedną z najbardziej oczekiwanych gier ostatnich lat, ale też tytułem, który otoczony jest niezwykłą kampanią marketingową. Pierwsze wzmianki na temat projektu pojawiły się w świecie gier kilka lat temu i od tej pory napięcie wokół gry stopniowo rośnie. 

Jak w przypadku każdego wielkiego tytułu, maszyna marketingowa stara się wykorzystać wszelkie możliwości do zmonetyzowania wizerunku gry i wykorzystania zaangażowania fanów. Do tej pory najgłośniejszą współpracą w kontekście Cyberpunka 2077 była specjalna edycja konsoli Xbox One X inspirowana klimatem gry. Wszystko wskazuje na to, że najwięksi fani komputerowego świata Cyberunka mogą uzbroić się teraz także w oryginalny smartfon. 

OnePlus 8T Cyberpunk 2077 Limited Edition - wart swojej ceny?

Kilka dni temu w sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia limitowanego smartfona od OnePlusa. Podstawą do powstania sprzętu był model 8T, jednak już na pierwszy rzut oka widać, że model dla fanów gry jest znacząco inny od podstawowego. Obudowa serii została wyposażona w elementy w stylistyce gry. Pojawiają się na niej nie tylko logo i nazwa gry, ale też charakterystyczne dla komputerowego tytułu jaskrawe żółte elementy. Wzrok przyciąga też ogromna wyspa z aparatami na tylnej powierzchni smartfona.

Jednak wygląd to nie wszystko. Producenci urządzenia zadbali także o zmiany w softwarze. Na telefonie zainstalowany jest motyw, który przenosi użytkownika w świat Cyberpunka. Okna aplikacji zmieniają się w nim w bardzo futurystyczne ramki, a kolory motywu zaskakują jaskrawymi barwami. Do modelu dodawane jest także fluorescencyjne etui i znaczek do wpięcia w klapę. 

Wszystko wskazuje na to, że limitowane modele OnePlusa będą dostępne tylko w wysokiej konfiguracji, która opiera się o działanie 12 GB RAMu i 256 GB dysku. Wedle producentów smartfon ma trafić do sprzedaży w Chinach już 11 listopada 2020 roku w cenie 3999 juanów, opowiadającej 2400 złotych. Zła wiadomość jest taka, że producent nie zapowiedział na razie premier na innych rynkach.