Z okazji zaplanowanej na kwiecień 2020 roku premiery 25. oficjalnego filmu o przygodach Jamesa Bonda, Omega pokazała zegarek, który będzie noszony przez 007 w "Nie czas umierać". Oprócz pojawienia się na ekranie ten nielimitowany czasomierz będzie również dostępny od lutego w bieżącej kolekcji marki.

Nowy Seamaster Diver 300M 007 Edition był tworzony z myślą o potrzebach zawodowych żołnierzy, a na jego projekt mieli wpływ Daniel Craig oraz producenci 007. Przez cały proces twórczy Omega pozostawała w bliskim kontakcie z aktorem, który dzielił się swoją wiedzą o Jamesie Bondzie, pomagając zegarmistrzom zrozumieć potrzeby superszpiega w odniesieniu do funkcjonalności zegarka.

Wpływ i rady Craiga miały duży wpływ na końcowy efekt. „Podczas pracy z Omegą zdecydowaliśmy, że lekkość to kluczowy parametr dla żołnierza takiego, jak 007. Zasugerowałem, aby zegarek posiadał więcej elementów vintage i kolorystykę, które nadałyby zegarkowi jeszcze bardziej unikalnych charakter. Ostateczny projekt wygląda znakomicie” – powiedział aktor.

Seamaster Diver 300M 007 Edition – właściwości

Kopertę 42 mm zegarka wykonano z Tytanu 2 stopnia, który posłużył jako materiał także do produkcji plecionej bransolety z innowacyjną, regulowaną sprzączką. Tytan jest lekki i wytrzymały, co czyni go idealnym materiałem dla kogoś takiego jak Bond.

Aby dodatkowo ograniczyć wagę zegarka, OMEGA sięgnęła po aluminium w odcieniu „tropikalnego” brązu do produkcji tarczy i pierścienia lunety. Elementy te utrzymano w klasycznym stylu, decydując się na luminescencyjną substancję Super-LumiNova w odcieniu vintage do wypełnienia skali nurkowej, barwionych na czarno wskazówek oraz indeksów.

Na deklu czasomierza znajdują się numery seryjne zegarka, które powielają format z oryginalnych modeli produkowanych niegdyś na zamówienie armii. „0552” to kod jednostek Marynarki Wojennej, a cyfry „923 7697” znamionują zegarek do nurkowania. Litera „A” oznacza zegarek wyposażony w zakręcaną koronkę, zaś „007” to rzecz jasna numer licencji na zabijanie Jamesa Bonda. Ostatnie z oznaczeń – „62”, nawiązuje do roku premiery pierwszego filmu o Jamesie Bondzie.

ZOBACZ TEŻ: Zegarki Jamesa Bonda. Oto modele, które agent 007 nosił w swoich filmach

Nowy zegarek dopełnia dekiel z systemem NAIAD LOCK, który utrzymuje wszystkie grawerunki w odpowiedniej pozycji. W środku koperty pracuje imponujący mechanizm. To kaliber OMEGA Co-Axial Master Chronometer 8806, który osiąga wysoki standard precyzji, wydajności chronometrycznej i odporności na oddziaływanie pól magnetycznych.

Zegarek trafi do butików OMEGA już w lutym przyszłego roku. Będzie dostępny w dwóch wersjach, na efektownej bransolecie z plecionego tytanu lub na tekstylnym pasku NATO w brązowe, szare i beżowe prążki, ze szlufką grawerowaną logo 007. Zegarki będą dostarczane w ekskluzywnym pokrowcu wykonanym z brązowej tkaniny.