Seamaster Aqua Terra Ultra Light zbudowany jest z Gamma Titanium. To materiał najczęściej stosowany w przemyśle lotniczym. Jest twardszy i lżejszy od konwencjonalnego tytanu. To pozwoliło producentowi osiągnąć niesamowitą wagę 55 gram. Aqua Terra Ultra Light ma w końcu być zegarkiem, który nie będzie przeszkadzać podczas gry w golfa. Czemu akurat tego sportu? Chociażby z tego powodu, że ambasadorem marki jest jeden z najlepszych i najbardziej znanych golfistów na świecie, Rory McIlroy.

Aby jeszcze bardziej ułatwić życie golfistom, w zegarku zastosowano wsuwaną koronkę, co ma zapobiegać jej przywieraniu do dłoni podczas gry lub przy zginaniu nadgarstka. Patent niewątpliwie bardzo wygodny. Nowa Aqua Terra napędzana jest przez pierwszy w historii tej marki mechanizm stworzony całkowicie z tytanu – kaliber 8928.

CZYTAJ TEŻ: Ambasadorzy marek zegarkowych. Kto jest twarzą Rolexa, Omegi i Longines? [GALERIA]

Ze względu na zastosowany materiał werk wydaje się ciemnoszary, co daje ładny kontrast w stosunku do kamieni łożyskowych. Kaliber 8928 jest ręcznie nakręcany i ma 72-godzinną rezerwę chodu. Przy okazji jest odporny na działanie pola magnetycznego o sile 15000 gausów. Spójrzcie zresztą, jak prezentuje się kal. 8928:

Powstaną trzy wersje zegarka: niebieska, czerwona i zielona. Nowa Aqua Terra oficjalnie do sprzedaży trafi albo pod koniec tego roku, albo na początku przyszłego. Zegarek ma kosztować na nasze ok. 190 tys. zł.