„W tajnej służbie Jej Królewskiej Mości” to niezwykły przypadek w serii filmów o Jamesie Bondzie. To jedyny film z udziałem George’a Lazenby’ego. Przez wiele lat był uznawany za jeden ze słabszych filmów franczyzy, ale szczęśliwie coraz więcej osób zmienia zdanie na ten temat. Nie dość, że film jest dość spektakularny wizualnie, to jeszcze jako pierwszy przedstawił Bonda jako postać z krwi i kości. Co ciekawe, agent 007 w tamtym czasie nie nosił zegarków Omegi, a Rolexa.

ZOBACZ TEŻ: Zegarki Jamesa Bonda. Oto modele, które agent 007 nosił w swoich filmach

To rzecz jasna wcale nie przeszkadza Omedze, która od 1995 roku współpracuje z Bondem, czyli od filmu „GoldenEye” z 1995 roku. Tam szpieg po raz pierwszy pojawił się na ekranie z dedykowanym modelem Seamaster Diver 300M. Ale przejdźmy do opisu nowego modelu. Ten ma kopertę o średnicy 42 mm, wykonaną ze stali szlachetnej. Powstanie w limitowanej edycji 7007 egzemplarzy. Jest przepełniony odniesieniami do brytyjskiego agenta. Tarczę z czarnej ceramiki pokrywa czarne PVD i zdobi spiralny wzór imitujący bębenek pistoletu. W centralnej części znajduje się główka naboju o kalibrze 9 mm. Na boku koperty marka umieściła tabliczkę z 18-karatowego żółtego złota z grawerowanym indywidualnym numerem limitowanej edycji.

ZOBACZ TEŻ: Omega zaprezentowała nowego Seamastera. Zegarek jest lekki niczym piórko

Ten sam szlachetny metal wykorzystano do stworzenia wskazówek i indeksów zegarka, w tym indeksu godziny dwunastej inspirowanego herbem rodziny Bond. Siódmego dnia każdego miesiąca w okienku datownika pojawia się numer powielający typografię logotypu 007. Obok indeksu godziny dziesiątej projektanci ukryli sekretną „50”. Sygnatura z substancji luminescencyjnej SuperLumiNova pojawia się wyłącznie nocą.

Nowy zegarek Bonda wyprodukowany przez Omegę ma klasę Master Chronometer, co oznacza, że jest chociażby odporny na działanie pól magnetycznych. W środku pracuje kaliber 8800. Seamaster Diver 300M wyposażono w czarny, gumowy pasek. Model będzie oferowany w stylowym czarnym pudełku ozdobionym wzorami nabojów i bębenka pistoletu. Cena za ten zestaw wynosi ponad 27 tys. zł.