Jeśli George Clooney za coś się zabiera, to przeważnie zamienia się to w lukratywną rzecz. Świetnym tego przykładem jest Casamigos, firma produkująca tequilę, którą Hollywoodzki aktor założył wraz z przyjaciółmi Rande Gerberem i Michaelem Meldmanem w 2013 roku. Już cztery lata później Diageo, brytyjski producent napojów alkoholowych, kupił ją za miliard dolarów.

Omega postanowiła uhonorować tę markę tequili zegarkiem Seamaster Planet Ocean „Deep Black” Casamigos, nowym, stylowym wcieleniem modelu, który nosi James Bond w ostatnich filmach z Danielem Craigiem. Ceramiczna koperta o średnicy 45.5 mm i tarcza zachwycają wykończeniem w kolorze czarnego matu, zainspirowanym butelką Casamigos Mezcal. Na tarczy możemy zauważyć nazwę zegarka w tym samym odcieniu, jakie ma logo Casamigos.

CZYTAJ TEŻ: Zegarki Jamesa Bonda. Oto modele, które agent 007 nosił w swoich filmach

Na szafirowym deklu znajdziemy nadruk oznajmiający limitowaną edycję zegarka. Tył czasomierza w swojej fakturze i ciemnym kolorze to kolejne nawiązanie do butelki Casamigos Mezcal. Z kolei białe logo Casamigos stanowi dopełnienie wielu ukłonów w stronę byłej firmy Clooneya. Seamaster Planet Ocean „Deep Black” Casamigos napędzany jest przez precyzyjny mechanizm Master Chronometer. Elegancji temu diverowi dodaje czarny, gumowy pasek. Jego wodoszczelność sięga 600 merów.

Jak można się spodziewać, model nie jest tani – kosztuje 11 600 dolarów (ok. 44 600). Ten Seamaster jest ograniczony do zaledwie 80 egzemplarzy i można go kupić jedynie w butikach Omega w Stanach Zjednoczonych.

Księżycowy Speedmaster

Przypomnijmy, że Omega wypuściła ostatnio niezwykłą limitowaną edycję zegarka Speedmaster. To uhonorowanie 50. rocznicy lądowania na Księżycu. Nowy Omega Speedmaster Apollo 11 może pochwalić się kopertą o średnicy 42 mm. Czasomierz został wykonany ze stali nierdzewnej i posiada elementy wykonane z 18-karatowego złota Ceragold. Złoto, której przy tej okazji nazwano Moonshine, można zauważyć m.in. na pierścieniu lunety, cyferblacie oraz godzinowych i minutowych wskazówkach. Zegarek ma klasę wodoszczelności 50 m i stalową bransoletę. W zestawie jest również pasek Velcro z czarną warstwą z korka. Ten model napędzany jest nowym mechanizmem 3861. Zegarek powstanie w ilości 6969 sztuk. Jego cena wyniesie ok. 38 tys. złotych.

NA ELLE.PL: Gdzie wypić dobrą kawę w Warszawie? Sprawdzamy warszawskie kawiarnie speciality