Okulary przeciwsłoneczne znana są również jako „Legend 03”. Ten model o klasycznej sylwetce po raz pierwszy wprowadzono na rynek w 1962 roku. Zainspirowany był awiatorkami noszonymi przez pilotów amerykańskich sił powietrznych. Jego oprawki wykonane są z nylonu z pamięcią kształtu, co zapewnia optymalny komfort w trakcie noszenia. Szare spolaryzowane soczewki zapewniają maksymalną ochronę przed oślepianiem.

CZYTAJ TEŻ: James Bond – te okulary przeciwsłoneczne nosił agent 007 w filmach. Każda para to już klasyk!

Choć same w sobie są dość interesujące, to rzecz jasna ich największą wartością jest to, że stały się częścią historii kultowego filmu. Komedia kryminalna z 1998 roku w reżyserii Joela i Ethana Coenów przedstawiła obraz postaci, która kino wprost kocha – nieprzejmującego się niczym, bezrobotnego kontynuatora hipisowskiej ideologii, który odnalazł prosty sposób na życie – granie w kręgle.

Już sam styl, jaki prezentował Jeff Bridges w tym obrazie na trwałe zapisał się w historii – to widzieliśmy go w szlafroku, spodniach od piżamy czy konkretnie sfatygowanym kardiganie. Okulary Vuarneta są w tym wszystkim niczym wisienka na torcie; podkreślają wyluzowany na maksa styl Jeffreya „The Dude’a” Lebowskiego.

Każdy, kto jest fanem filmu „Big Lebowski” ma okazję nabyć „Legend 03” za 280 dolarów (ok. 1080 zł) pod tym adresem. Takie nie są rzecz jasna niczym nowym. W zeszłym roku Persol odtworzył okulary przeciwsłoneczne, które nosił  Steve McQueen w „Aferze Thomasa Crowna”. Limitowana edycja (zaledwie 100 sztuk) rozeszła się w mgnieniu oka.

CZYTAJ TEŻ: Limitowana edycja składanych okularów przeciwsłonecznych Persol to prawdziwe cacko