Każdy serwis streamingowy szuka sposobów, aby przyciągnąć nowych użytkowników. Z racji, że takich platform jest naprawdę dużo, to walka skupia się przede wszystkim na tym, by posiadać jak najbardziej nośne tytuły. W końcu jeden konkretny serial może sprawić, że staniemy się subskrybentami danego serwisu. Coś takiego próbuje zrobić teraz CBS All Access, który w 2021 roku zmieni się w Paramount+ (skąd w ogóle ta niedorzeczna moda na plusy w nazwie?). Wśród zapowiedzianych premier jest serial „The Offer”, który może okazać się bardzo interesującą rzeczą.

Scenariusz produkcji powstał na podstawie wspomnień nagrodzonego Oscarem producenta Ala Ruddy’ego. Poza reżyserem Francisem Fordem Coppolą, pisarzem Mariem Puzo oraz ówczesnym szefem wytwórni Paramount Robertem Evansem to właśnie Ruddy odegrał kluczową rolę przy powstawaniu „Ojca chrzestnego”.

Serial składający się z 10 odcinków ukaże nam chociażby, jak Ruddy przekonał Marlona Brando, by ten wcielił się w Vito Corleone. Ciekawie zapowiada się także watek związany z wątpliwościami amerykańskiej branży filmowej co do kina gangsterskiego – w tamtym czasie tego rodzaju filmy nie uznawano za coś, co może przynieść wielki sukces w box office. Oczywiście smaczków będzie znacznie więcej, bo „Ojciec chrzestny” został nakręcony w czasie, gdy Hollywood zaczęło trochę śmielej stawiać na autorską wizję. Plusem jest też to, że scenarzystą i producentem wykonawczym „The Offer” jest Michael Tolkin, który napisał skrypt do znakomitego „Gracza” Roberta Altmana. 

„The Offer” najprawdopodobniej trafi na platformę w przyszłym roku. Wówczas na pewno sprawdzimy, jak wygląda oferta Paramount+.

ZOBACZ: Najlepsze filmy o eksploracji kosmosu. Od „Pierwszy krok w kosmos” po „Interstellar” [PRZEGLĄD ELLE MAN]

CZYTAJ: Netflix: najlepsze polskie filmy. Co warto obejrzeć w serwisie? [RANKING ELLE MAN]

ELLE MAN POLECA: HBO GO – najlepsze seriale w serwisie. „Rodzina Soprano”, „Gra o tron”, „Sukcesja” i inne [RANKING ELLE MAN]