O filmie „Najmro. Kocha, kradnie, szanuje” wiemy już od kilku miesięcy, kiedy to w sieci pojawiły się krótki teaser, plakat oraz informacja o obsadzie. Początkowo produkcja miała trafić do kin wcześniej, ale z powodu pandemii COVID-19 jej premiera została przesunięta. Ostatecznie zdecydowano, że film w reżyserii Mateusza Rakowicza pojawi się w kinach 17 września tego roku.

„Najmro. Kocha, kradnie, szanuje” powstał w oparciu o prawdziwe wydarzenia z życia Zdzisława Najmrodzkiego. Uznawany był on za prawdziwego celebrytę półświatka w czasach PRL-u, a nosił pseudonim „Saszłyk”. Nie dość, że w czasach słusznie minionych nazywany był „królem złodziei”, bo specjalizował się włamaniami do Pewex-ów, to dodatkowo niedługo później przylgnęła do niego jeszcze jedna barwna łatka – „mistrza ucieczek”. Najmrodzki zasłynął bowiem tym, że aż 29 razy udało mu się uciec spod opieki wymiaru sprawiedliwości. Wymykał się pościgom, uciekał z konwojów czy zakładów penitencjarnych. Jego poczynania w czasach PRL-u śledziła całą Polska, a milicja robiła wszystko – niestety nieudolnie – żeby „Najmro” spędził zasądzony czas w więzieniu. W pewnym momencie za jego głowę wymiar sprawiedliwości oferował milionowe nagrody.

Historia w sam raz na film! Z podobnego założenia wyszli twórcy „Najmro. Kocha, kradnie, szanuje”, którzy uznali, iż zdecydowanie ciekawszym rozwiązaniem będzie stworzenie komediowego kina akcji, a nie dzieła biograficznego. W obsadzie znalazło się wiele znakomitości: Robert Więckiewicz („Kler”), Jakub Gierszał („Najlepszy”), Rafał Zawierucha („Pewnego razu w Hollywood”), Olga Bołądź („Kobiety mafii”), debiutująca na wielkim ekranie Masza Wągrocka (serial „Król”) oraz Sandra Drzymalska (serial "Sexify"). Za scenariusz do filmu odpowiedzialni są Łukasz M. Maciejewski i Mateusz Rakowicz.

W sieci właśnie ukazał się obszerny, bo trwający dobrze ponad dwie minuty trailer zapowiadający film „Najmro. Kocha, kradnie, szanuje”: