Prowadzicie bloga albo znacie kogoś, kto umie opowiadać w Internecie o swojej pasji podróżowania i chciałby odkrywać z nami Polskę? Polska Organizacja Turystyczna zaprasza do udziału w konkursie. Konkursie, na którym skorzystają wszyscy. Blogerzy, bo mają szansę pokazać się większej liczbie odbiorców i wygrać nagrodę. Czytelnicy blogów i mediów społecznościowych, bo poznają nowych, ciekawych autorów i niespotykane, fantastyczne miejsca, o których być może w przeciwnym razie by się nie dowiedzieli. A przede wszystkim zyskuje Polska – z jej nieodkrytymi zasobami, pięknymi krajobrazami, niezwykłymi historiami i wciąż unowocześnianą infrastrukturą. Do mistrzostw mogą stanąć autorzy prowadzący blogi o profilu podróżniczym, kulinarnym, sportowym, górskim i lifestylowym. 

Co należy zrobić by wziąć udział w tym konkursie? Przede wszystkim – spełnić kilka warunków. Zaczynamy od tego, że należy przysłać swoje zgłoszenie do dnia 20.09.2020 r. do godziny 23:59:59. Wyślijcie je przez specjalny formularz na stronie mistrzostw: https://mistrzostwablogerow.polska.travel/

Wysyłając zgłoszenie, należy opowiedzieć na pytanie „Dlaczego właśnie Ty powinieneś zostać wybrany do konkursu?” Organizatorzy czekają na pełne fantazji i polotu uzasadnienia. Zaskoczcie ich!

Konkurs rusza 4.09.2020 r. o godzinie 15.00 i trwać będzie do dnia 10.12.2020 r. do godz. 19.59. Na jego rozstrzygnięcie poczekamy do 10.12.2020 r. do godz. 21.00 i czas ten będzie pełen niespodzianek i odkrywania niezwykłych miejsc w Polsce. Czytelnicy blogów już przebierają nogami i czekają!

Zgłoszenia oceniać będzie kapituła, która przyjrzy się stylowi pisania, wartości merytorycznej oraz atrakcyjności wizualnej nadesłanych materiałów. Czy są jakieś warunki uczestnictwa? Owszem. Zgłaszający się blogerzy powinni mieć minimum 4000 unikalnych użytkowników bloga miesięcznie (na podstawie średniej z minimum trzech miesięcy), minimum 1000 fanów na Facebooku i tyle samo na Instagramie. Wyniki pierwszego etapu konkursu znajdziecie na stronie mistrzostwablogerow.polska.travel.

Co dalej? Dalej kumulacja dobrej podróżniczej inspiracji! Do drugiego etapu przejdzie 16 osób. Każda z nich zostanie ambasadorem jednego z 16 województw Polski. Zadaniem blogera będzie przygotowanie minimum 2 wpisów oraz 1 materiału wideo (film), a także 6 postów na Facebooku oraz 6 postów Instagramie, które dotyczyć mają kilkudniowego wypadu do przydzielonego województwa. Termin wykonania wszystkich zadań wynosi 30 dni kalendarzowych. Pierwsze publikacje w kanałach social media powinny się ukazać nie później niż dwa tygodnie przed upływem tego terminu. Możliwe, że w trakcie trwania konkursu pojawią się nieobowiązkowe zadania dodatkowe. Spośród 16 relacji jury wybierze 3 najlepszych twórców, którzy znajdą się w finale. Na nich czekają atrakcyjne nagrody pieniężne a na odbiorców ich podróżniczych opowieści – fantastyczne inspiracje. 

Dołączcie do nas! Razem pokażmy Polakom w jak pięknym kraju żyjemy. Niech mistrzostwa i wasza twórczość staną się wspaniałą inspiracją dla wszystkich podróżników!