Jeżeli ktoś spodziewa się obrazków w formacie, który jest kojarzony z wydaniami na płytach CD, to może się nieźle zdziwić. Na wystawie bowiem zobaczymy ponad metrowe wydruki. 9 wyselekcjonowanych fotografii będzie można podziwiać w Lunaparku na wschodnim brzegu Wisły (tuż przy Wale Miedzeszyńskim), gdzie usłyszymy także muzykę pochodzącą z najnowszego wydawnictwa legendarnego Bossa. Wystawę będzie można oglądać od 14 do 16 czerwca i od 20 do 24 czerwca w godzinach 18:00-20:00.

Nowy album Springsteena

Od premiery debiutanckiego albumu Bruce’a Springsteena minęło już 46 lat, ale artysta wciąż poszukuje nowych inspiracji. Tym razem padło na popowe albumy artystów z południowej Kalifornii wydane w latach 60-tych i 70-tych. Mowa o takich muzykach jak Glen Campbell czy Burt Bacharach. Nowa płyta Springsteena powstawała głównie w jego domowym studio nagraniowym w New Jersey. Dziewiętnasty album artysty zatytułowany „Western Stars” ukaże się 14 czerwca.

CZYTAJ TEŻ: „Rocketman” – 5 najlepszych stylizacji z filmu o Eltonie Johnie

„Ta płyta to swego rodzaju powrót do moich albumów opartych na historiach ciekawych postaci i kinowych, orkiestrowych aranżacjach” – powiedział o swojej nowej płycie Springsteen.

13 piosenek, które znajdą się na “Western Stars”, to opowieści pełne typowo amerykańskich odniesień, dotyczące izolacji i wspólnoty, tęsknoty za domem i nadziei, rozgrywające się na autostradach i pustynnych obszarach. Są to motywy, które Springsteen poruszał w tekstach od początku swojej kariery. Przy tworzeniu albumu Springsteen współpracował z Ronem Aniello (bas, klawisze, inne instrumenty), Patti Scialfą (wokale), Jonem Brionem i innymi muzykami, dzięki którym na płycie usłyszymy między innymi instrumenty smyczkowe i dęte.

Kariera Bossa

Kariera Bruce’a Springsteena rozpoczęła się od albumu „Greetings from Asbury Park, N.J.” z 1973 roku. Jeszcze w tym samym roku wydał znakomitą płytę „The Wild, the Innocent & the E Street Shuffle”. W 1975 roku zaliczył swój pierwszy duży sukces komercyjny za sprawą arcydzieła „Born to Run”. Springsteen wydawał jeden świetny album za drugim do przynajmniej 1987 roku. W 1984 roku zaliczył swój największy sukces w karierze – krążek „Born in the U.S.A.” wyniósł go do rangi megagwiazdy.

CZYTAJ TEŻ: Jay-Z oficjalnie miliarderem. Na czym dorobił się takiej sumy ?

Boss niestrudzenie od lat 90. wydaje nowe albumy, w których często sięga do różnego rodzaju gatunków i nie stroni od komentowania amerykańskiej rzeczywistości, w tym polityki. Artysta zgromadził na swoim koncie m.in. 20 nagród Grammy, Oscara, statuetkę Tony i jest członkiem Rock and Roll Hall of Fame. Jesteśmy bardzo ciekawi co pokaże na „Western Stars”.

Szczegóły wydarzenia w Warszawie można znaleźć pod tym adresem.