ELLE MAN – kultura na weekend: FILM

„Obywatel Jones”

Dziennikarz Jones chce opisać gwałtowną modernizację Związku Radzieckiego. By gruntownie zbadać sprawę, decyduje się na podróż do Moskwy, aby przeprowadzić wywiad ze Stalinem. Tu możecie przeczytać naszą recenzję filmu.

„Van Gogh. U bram wieczności”

Malarz Vincent van Gogh przenosi się do niewielkiego miasteczka Arles w Prowansji, gdzie pracuje nad własnym stylem. Nie znajduje jednak zrozumienia wśród mieszkańców.

Na film warto już pójść z samego faktu, że główną rolę gra w nim Willem Dafoe. W obsadzie są także takie nazwiska jak Mads Mikkelsen, Oscar Isaac i Mathieu Amalric.

„Bliźniak”

Elitarny zabójca zostaje zaatakowany przez młodego mężczyznę, który potrafi przewidzieć każdy jego ruch. W filmie akcji Anga Lee główną gwiazdą jest Will Smith, któremu przychodzi zmierzyć się z… młodszą wersją siebie.

„Rodzina Addamsów”

Rodzina Addamsów, po przeprowadzce do New Jersey, musi stawić czoło wyzwaniom XXI wieku, a także wścibskiej, sprytnej i chciwej prezenterce telewizyjnej Margaux Needler. W dodatku Addamsowie szykują się do wielkiej rodzinnej uroczystości. W nieźle przyjętej animacji głosów postaciom podłożyli m.in. Charlize Theron oraz Oscar Isaac.

„Countdown”

Czas na horrory. Pierwszy z nich to „Countdown”. Ruth wraz z grupą przyjaciół w ramach żartu ściąga na smartfon tajemniczą aplikację, która ma przewidywać datę śmierci użytkownika. Śmiech szybko zmienia się w przerażenie. W internecie zaczynają pojawiać się doniesienia o tajemniczych zgonach użytkowników aplikacji... dokładnie w dniach przez nią zapowiedzianych. Ruth ma umrzeć za 3 dni i 7 godzin. Czy zdoła odwrócić przeznaczenie?

„Złe miejsce”

A to kolejny. Wieloletni kumple, Stan i Dommer, nie mają łatwego życia. Pierwszy wychowuje się pod okiem surowego, niestroniącego od przemocy dziadka i bez wzajemności podkochuje się w pięknej koleżance – Roxy. Drugi wciąż pada ofiarą dręczycieli. Ale „ludzkie potwory” i tak są niczym wobec koszmaru, który ożywa i zagnieżdża się w starej szopie nieopodal domu Stana. Kiedy mordercze stworzenie zabija mu dziadka, chłopak wpada na szatański pomysł. Postanawia użyć mocy istoty do własnych celów. Wkrótce Stan i Dommer zwabiają do szopy swoich największych wrogów. Tak rozpoczyna się krwawy spektakl, który pokaże, że w skali okrucieństwa człowiek może dorównać najgorszym demonom.

„Annabelle” na HBO GO

Mia otrzymuje od męża zabytkową lalkę, która po napadzie na ich dom zostaje opętana przez okultystów i terroryzuje małżeństwo. Ci co nie widzieli tego spin-offa z serii „Obecność” mogą go teraz nadrobić.

„Gdyby ulica Beale umiała mówić” na HBO GO (27 października)

Ukochany Tish trafia do więzienia, za czyn którego nie popełnił. Dziewczyna wraz z matką próbują go uwolnić. Podobnie jak w przypadku nagrodzonego Oscarem „Moonlight”, ten film Barry’ego Jenkinsa wprowadza widza w pewien trans. Świetna ścieżka dźwiękowa.

„Meg” na HBO GO (27 października)

Były wojskowy ekspert od nurkowania zostaje zwerbowany do misji ratunkowej. Mężczyzna otrzymuje zadanie ocalenia grupy naukowców przed ogromnym rekinem. Przyzwoita rozrywka dla fanów kina z rodzaju „animal attack”.

„Nazywam się Dolemite” na Netflix

Komik Rudy Ray Moore wciela się w alfonsa o imieniu Dolemite. W tej roli Eddie Murphy.

ELLE MAN – kultura na weekend: SERIAL

6. sezon „BoJack Horseman” na Netflix

Najlepszy serial Netflixa w historii doczekał się już 6., a przy tym ostatniego sezonu. Tę odsłonę podzielono na dwie części. Pierwsza z nich składa się z 8 odcinków. Druga trafi na serwis 31 stycznia. Jesteśmy bardzo ciekawi, jak zostanie zakończona historia konia-aktora.

„Brygada antynarkotykowa z Costa del Sol” na Netflix

Czwórka dzielnych i porywczych policjantów zakłada oddział ds. narkotyków, który ma zwalczać rodzący się w latach 70. przemyt narkotyków na hiszpańskim Costa del Sol.

„Bractwo” na Netflix

Moralność uczciwej prawniczki zostaje wystawiona na próbę, kiedy policja zmusza ją do dostarczania informacji przeciwko uwięzionemu bratu, liderowi gangu kryminalnego.

2. sezon „The Kominsky Method” na Netflix

Nauczyciel aktorstwa Sandy Kominsky i jego najlepszy przyjaciel Norman Newlander z uśmiechem stawiają czoła blaskom i cieniom starości.