Adaptacja powieści Charlesa Willeforda skupia się na losach krytyka sztuki Jamesa Figuerasa (Claes Bang). Niespodziewanie zostaje on zaproszony przez ekscentrycznego milionera Cassidy’ego (Mick Jagger) do jego posiadłości nad jeziorem Como. Cassidy ma wobec niego pewien plan. James pojawia się z tajemniczą Berenice (Elizabeth Debicki). Oboje przeżywają właśnie namiętny romans i wspólny wyjazd jest dla nich świetną okazją do bliższego poznania się.

Podczas obiadu Cassidy składa Jamesowi propozycję nie do odrzucenia. Chce, by ukradł dla niego wyjątkowy obraz, którego obsesyjnie pragnie, obiecując mu w zamian sławę i karierę. James przyjmuje zlecenie, nie wiedząc, że wpada w niebezpieczną pułapkę chciwości, ambicji i kłamstw, pociągając za sobą niczego nieświadomą Berenice. Oboje odkryją prawdę, której nigdy nie chcieliby znać.

Już zwiastun filmu Giuseppe Capotondi budził nadzieję, że otrzymamy rasowy thriller. Zresztą obejrzelibyśmy go już dla samej obsady. Claes Bang to duński aktor, którego widzieliśmy już m.in. w rewelacyjnym „The Square” oraz bardzo dobrym miniserialu Netflixa o Draculi. Micka Jaggera nikomu nie trzeba przedstawiać, zaś Elizabeth Debicki (jedna z gwiazd „Tenet”) to jedna z tych postaci, które szybko robią karierę w Hollywood. Na dokładkę mamy jeszcze Donalda Sutherlanda.

Czy coś mogło tu pójść nie tak? Czy „Obraz pożądania” pozwala nam choć na chwilę zapomnieć o trudnej rzeczywistości? Wraz z Robertem Skowrońskim jako POMOVIENI odpowiadamy na te i inne pytania. Zapraszamy do wideorecenzji:

Nieprzekonani? Zobaczcie zatem oficjalny trailer filmu: