Fani „Obcego” mieli w ostatnich latach niemało powodów do narzekania. Kondycja filmowej serii, która wróciła do życia po kilkunastu latach w 2012 roku za sprawą „Prometeusza” daleka była od oczekiwanej, a „Obcy: Przymierze” z 2017 roku bynajmniej nie poprawił sytuacji. Wielu spisało „Obcego” na straty – przynajmniej tego w wersji filmowej, bo gra na komputery i konsole „Alien: Isolation” z 2014 roku spotkała się z dość ciepłym przyjęciem.

Gdy jakiś czas temu Disney kupił wytwórnię filmową Fox wielu zastanawiało się, co będzie dalej z takimi franczyzami, jak „Obcy” właśnie. I teraz otrzymaliśmy odpowiedź – firma planuje stworzenie serialu rozgrywanego w tym uniwersum, który ma zadebiutować w należącej do Foxa stacji telewizyjnej FX. Informację ogłoszono podczas Disney Investor Day 2020.

I choć na temat projektu wiadomo stosunkowo niewiele, to informacje które ujawniono pozwalają patrzeć na niego z optymizmem. Za scenariusz ma odpowiadać Noah Hawley – człowiek, który dał się poznać szerszej publiczności dzięki cenionym serialom „Fargo” i „Legion”. Można więc założyć, że przynajmniej ten aspekt całości (jakby nie patrzeć jeden z najważniejszych) został powierzony właściwej osobie. Nad całością ma oczywiście czuwać Ridley Scott, który ewidentnie nadal czuje się dobrze w klimatach science-fiction, czego dowodzi serial „Wychowani przez wilki” (miał premierę na początku września 2020 roku w HBO). Całość ma nawiązywać do oryginalnego filmu Scotta z 1979 roku, a jej akcja rozgrywać się (po raz pierwszy!) na Ziemi.

Na razie nic nie wiadomo na temat szczegółów fabularnych ani tego, jacy aktorzy zostaną zaangażowani. Zagadką pozostaje też data premiery.