Jako ojcowie mamy ogromny wpływ na nasze dzieci. Jesteśmy dla nich wzorami do naśladowania, dlatego pokazywanie im odpowiednich zachowań jest niezwykle ważne – szczególnie w sferze dbałości o środowisko naturalne.

Jednym ze sposobów dbania o naszą planetę jest zaprzestanie produkcji niepotrzebnych odpadów, takich jak chociażby jednorazowe butelki po wodzie. Można je łatwo zastąpić butelką wielokrotnego użytku. A sam najlepiej jako ojciec wiesz, że właściwe postawy kształtuje się nie poprzez nakazywanie, lecz dawanie dobrego przykładu. Zatem sam zacznij używać takiej butelki, a dziecko szybko zapragnie podążać twoim śladem.

Wielorazowa butelka filtrująca Solid marki Dafi została wykonana z Tritanu® – materiału, który łączy w sobie wiele pożądanych w produktach codziennego użytku cech. Jest on bowiem lekki, wytrzymały i nie pochłania zapachów, a przy tym nadaje się do mycia w zmywarce.

Dlaczego warto wybrać butelkę Solid?

Proces przyswajania wiedzy przebiega zdecydowanie lepiej, gdy organizm funkcjonuje tak, jak powinien, na co ma wpływ między innymi poziom jego nawodnienia. A zalety butelki Solid nie kończą się jedynie na zaletach materiału, z którego została wykonana. Produkt marki Dafi jest poręczny i ergonomiczny – dostępny w dwóch pojemnościach 0,5 i 0,7 litra. Butelka o mniejszej pojemności nie obciąży zbytnio szkolnego plecaka. Tę większą wrzuć do swojego plecaka lub teczki, którą zabierasz ze sobą do pracy – a może uzupełnij codzienną rutynę o wspólne pakowanie się na następny dzień?

Najważniejsze jednak jest to, że można ją uzupełniać – zastosowany filtr węglowy pochłonie między innymi nieprzyjemny w zapachu i smaku chlor, przepuszczając jednocześnie minerały naturalnie w niej występujące – głównie wapń i magnez. Dzięki temu woda zachowuje cenne dla zdrowia pierwiastki, a jej pH zostanie lekko podwyższone, co przełoży się pozytywnie na jej smak.

Zalety butelki filtrującej Solid:

• szczelne zamknięcie, chroniące przed zabrudzeniem ustnika; 
• przycisk szybkiego otwierania – OneTouch; 
• szeroki otwór do łatwego napełniania; 
• hipoalergiczny, silikonowy ustnik umożliwiający picie bez przechylania; 
• wygodny uchwyt do przenoszenia; 
• rurka z filtrem węglowym, który zapewnia miesiąc smacznej wody.

Warto też dodać, że sięgając po butelkę filtrującą od Dafi działamy proekologicznie nie tylko dlatego, że korzystamy z przedmiotu wielokrotnego użytku i przestajemy generować zbędne śmieci. Działamy przy tym w duchu patriotyzmu konsumenckiego, bo wspieramy swoim wyborem polską firmę, która działa już od 30 lat i płaci podatki w naszym kraju. Renoma firmy również nie jest bez znaczenia. Przedsiębiorstwa, które długo pracują na swój sukces i rozpoznawalność nie mogą sobie pozwolić na to, aby wypuścić na rynek produkt wybrakowany lub nie spełniający odpowiednich norm. W sprzedaży nie brakuje tanich zamienników butelek i filtrów, ale lepiej je sobie odpuścić i postawić na sprawdzoną jakość.

Pod marką Dafi został stworzony internetowy serwis specjalny, poświęcony tematyce ekologicznej. Serwis otrzymał nazwę Nie mamy planety B. Warto go odwiedzić!