Nowy Peugot 208 - stylistyka

Gdy patrzymy na nowego 208 z zewnątrz możemy dostrzec design zaczerpnięty ze świeżej wersji 508. I bardzo dobrze! Nowa koncepcja stylistyczna Francuzów przykuwa uwagę. W nowym 208 w porównaniu z poprzednikiem zmieniło się kilka rzeczy. Przede wszystkim, co od razu rzuca się w oczy, to maska, która jest dłuższa. Stąd też pozwoliło to zamontować większy grill. Ciekawie wyglądają przednie reflektory, które wyglądają jak zęby lwa. O, zapomnielibyśmy - tylne światła przypominają lwie pazury! Baaaaaardzo efektownie!

Nowy Peugot 208 sprawia wrażenie zatem bardziej masywnego i męskiego od poprzednika, a co za tym idzie - groźniejszego.

Nowy Peugot 208 - kosmiczne wnętrze!

Wnętrze robi wrażenie - szczególnie przez połączenie minimalizmu i nowoczesnej technologii. Francuzi wyposażyli 208 w najnowszy Peugot i - Cockpit 3D. Jest to multimedialny wyświetlacz, który zastąpi tradycyjne zegary. Obok swoje miejsce znajdzie inny wyświetlacz, ten odpowiedzialny za system rozrywki, który będzie dotykowy. Pod nim zamontowane zostaną klasyczne przyciski tak zwanego typu lotniczego. 

Silniki w nowym 208

Peugot proponuje następujące wersje silnikowe swojego nowego kompakta:

  • 1.2 litrowe silniki benzynowe: 75 km z 5 biegową skrzynią manualną, 100 km do wyboru z automatyczną lub manualną skrzynią biegów i topowe - 130 km dostępne tylko z automatyczną skrzynią biegów
  • 1.5 litrowy diesel o mocy 100 km z 6 biegową skrzynią manualną

Dodatkowo Peugot zamierza zaprezentować wersję e-208, czyli kompakta, o napędzie czysto elektrycznym. Według producenta na jednym ładowaniu przejedzie 340 kilometrów i będzie dysponował mocą 136 koni mechanicznych.

Nowa wersja popularnego 208 jest odpowiedzią Peugota na świeże wydania konkurencji: Fiestę, Clio, czy Polo. Naszym zdaniem prezentuje się (tak jak i jego kokpit) - naprawdę kosmicznie! Zobacz jak wygląda nowy Peugot 208 w GALERII.