Nokia nie tylko posiada smartfony, mogące konkurować z produktami Apple czy Samsung. Właściciel marki, HMD Global nadal lansuje modele uwielbiane pod koniec lat 90. i na początku 00., oczywiście w nowej odsłonie. Wystarczy, chociażby przypomnieć informacje dotyczące powrotu kultowej Nokii 3310 - internet wtedy oszalał! Teraz wszyscy mówią o nowej komórce lansowanej przez znaną firmę. Hitem jest teraz Nokia 8110. Dlaczego? Ponieważ przypomina aparat używany przez bohatera filmu "Matrix" z 1999 roku. Wtedy Nokia była jednym z najbardziej rozpoznawalnych producentów telefonów. Rozsuwany i zakrzywiony aparat  był obiektem marzeń wielu osób i nie chodzi nam tylko o fanów produkcji science-fiction. 

Czym może pochwalić się Nokia 8110? Wczoraj, podczas konferencji zorganizowanej w Barcelonie ujawniono, że firmie kieruje swój telefon do użytkowników, którym zależy na tym, by "odłączyć się od sieci, odpocząć i zaznać nieco rozrywki ze świadomością, że wszystkie podstawowe funkcje smartfona są w każdej chwili dostępne". W informacji prasowej możemy również przeczytać: "Telefon posiada dostęp do sklepu z aplikacjami i takich programów jak Google Assistant, Google Maps, Google Search, Facebook i Twitter oraz możliwość wysyłania i odbierania maili, importowania kontaktów i synchronizacji kalendarzy Outlook i Gmail. Wraz z telefonem dostarczana jest nowa wersja gry Snake!"

Nokia 8110 dostępna będzie w dwóch kolorach: żółtym i czarnym. Cena? "Średnia cena detaliczna wyniesie 79 EUR (bez podatków i subsydiów)".

Nokia 8110 4G posiada system Qualcomm Snapdragon 205 (1,1 GHz), 512 MB pamięci RAM typu LPDDR3, 4 GB pamięci eMMC, kolorowy zakrzywiony ekran QVGA o przekątnej 2,4 cala, modem 4G z obsługą VoLTE, kontroler Wi-Fi 802.11b/g/n z funkcją Wi-Fi hot-spot, Bluetooth 4.1, GPS/AGPS, port micro-USB 2.0, gniazdo mini jack (audio/wideo), aparat cyfrowy o rozdzielczości 2 megapikseli, radio FM, wejście na kartę microSD i akumulator o pojemności 1500 mAh. Odtwarzacz muzyki obsługuje formaty plików typu MP3, AAC, Vorbis, AMR i MIDI. Jak podaje producent akumulator w Nokii 8110 ma wystarczyć na 7 godzin rozmów w sieci 3G i waży 117 g.

Telefon Nokia w firmie "Matrix", 1999 rok.