Nowy Mercedes CLA 45 Shooting Brake: design

Wszyscy dobrze wiemy, że Mercedes poświęca bardzo dużo uwagi stylistyce swoich rasowych wersji. Nie inaczej było przy okazji projektowania nowego Shooting Brake’a. Mercedes chwali się, że napakował swój nowy model emocjami. I tak rzeczywiście jest: CLA 45 Shooting Brake uosabia wszystkie wartości AMG. 

Od razu w oczy rzuca się muskularne nadwozie tego auta. Jest ono szerokie z racji na powiększony rozstaw osi, ma długą maskę, a dach równomiernie ścięty. Z przodu jest tradycyjny grill z masą dużych wlotów powietrza. Smukłe reflektory dają nowemu Mercedesowi rasowości i optycznie obniżają przednią partię nadwozia. 

CZYTAJ: Nowy Mercedes-AMG CLA 35 4MATIC Shooting Brake ma wszystko, czego potrzebujesz do szczęścia

W tym samochodzie nie ma rzeczy „zbędnych”. Każdy element nadwozia ma swoje zastosowanie w praktyce. Auto jest wyraźnie sztywniejsze od standardu za sprawą aluminiowej płyty przykręconej pod silnikiem. W dodatku pod maską znalazła się rozpórka przednich kielichów i dodatkowe łączniki podłużnic. 

Nowy Mercedes CLA 45 Shooting Brake: osiągi

Po raz kolejny mamy tu do czynienia z najmocniejszym fabrycznym silnikiem o pojemności dwóch litrów. Wykres uzyskany na hamowni pokazał następujące liczby: 421 KM i 500 Nm momentu obrotowego. Imponujące osiągi, jak na samochód przypominający kombi, prawda?

ZOBACZ TEŻ: Shooting Brake - kombi w formie coupe dla bogatych?

Dodajmy do tego dwusprzęgłową przekładnię AMG Speedshift DCT. Wszystko to rozpędzi nowego Shooting Brake’a Mercedesa w 4,1 sekundy do pierwszej setki. Jeszcze bardziej rasowa odmiana „S” pochwali się lepszym czasem o jedną dziesiątą sekundy. Dodatkowym smaczkiem jest innowacyjna linia produkcyjna. Mercedes wprowadził zasadę, że każdy silnik AMG jest budowany ręcznie przez jedną osobę. Wow!

Z samochodami tego typu jest tak, że nie często widzimy je na ulicy. Jeśli jednak już się na niej pojawią, zawsze zwracają uwagę odmienną stylistyką. Nowy Mercedes CLA 45 Shooting Brake z pewnością wyróżni Cię z tłumu!