Nowości w Tesli: wzbogacony system rozrywki

Za pomocą Twittera Elon Musk zapowiedział, że już niebawem - czyli przy okazji aktualizacji systemu - zobaczymy na pokładzie Tesli całkiem interesujące wzbogacenie oferty inforozrywki. Mianowicie, jeśli wierzyć słowom założyciela firmy, oprócz standardowych atrakcji na ekranie będziemy mogli odtwarzać Netflixa i Youtube'a. Dodatkowo za sprawą wygodnych siedzeń i świetnego nagłośnienia poczujemy się jak w kinie. Oczywiście podczas postoju.

Tesla wprowadziła już wcześniej możliwość odtwarzania muzyki z aplikacji Spotify, która jest dostępna w systemie. Ponadto na pokładzie samochodu można grać gry, wśród których znajdują się między innymi Fallout Shelter, Cuphead, pinball czy klasyczne szachy. Do tej pory samochody miały funkcję odtwarzania kilku kanałów podczas postoju. Tesla tradycyjnie chce wyjść przed szereg, za co oczywiście ją kochamy. 

Przyszłość motoryzacji w pigułce? To nie wszystko, bowiem mamy dla was jeszcze jedną informację odnośnie aktualizacji. Elon Musk jest zdania, że po wprowadzeniu całkowicie autonomicznego trybu jazdy, umożliwione zostanie oglądanie filmów podczas "prowadzenia" samochodu. Wyobraźcie sobie tylko podróż autostradą z lecącym w tle "Czarnym Lustrem". 

Nowości w Tesli: rasowy pickup coraz bliżej premiery

Tesla planuje wprowadzić do swojej oferty pickupa, o czym od niedawna już wiadomo. Producent elektryków opublikował nawet niegdyś zapowiedź swojego nowego modelu, lecz nie dowiedzieliśmy się z niej absolutnie nic. Zasypany pytaniami na Twitterze Musk odpowiedział, że więcej informacji o pickupie Tesli poznamy za kilka miesięcy. Co jednak wiemy do tej pory?

Pickup Tesli ma kosztować około 50 tys. dolarów i - mimo masy i funkcjonalnego przeznaczenia - dysponować mocą zbliżoną do Porsche 911. Auto swoją stylistyką ma być kompletnie odmienne od dotychczas wypuszczonych modeli Tesli. Rynek elektrycznych pickup'ów wydaje się być nowym celem producenta z Kaliforni. Do tej pory żadna marka nie ośmieliła się wprowadzić do tego segmentu bezemisyjnego auta. Wiemy tylko, że Rivian zamierza wzbogacić rynek o e-pickupa.

CZYTAJ: Amazon inwestuje 700 milionów dolarów w auta elektryczne!

Prace nad autem mają się niedługo zakończyć. Spekuluje się, że pierwszy pickup Tesli na drogi wyjedzie na początku 2020 roku. Tradycyjnie powołamy się na znane nam już źródło - konto Twitterowe Elona Muska.