HBO GO – seriale w kwietniu 2020

Miesiąc rozpocznie się od premiery nowego w HBO GO serialu „Mayans M.C.”, czyli kontynuacji nagradzanego serialu „Synowie Anarchii”. Opowie on o losach EZ Reyesa, który po wyjściu z więzienia dołącza do meksykańskiego gangu motocyklowego Mayans M.C.

Kolejną nowością będzie serial komediowy zrealizowany w stylu dokumentu, którego twórcą jest m.in. Taika Waititi, „Co robimy w ukryciu”. To produkcja przedstawiająca perypetie trójki wampirów ze Staten Island, których odwiedza niespodziewanie mroczny przywódca.

Kwiecień to także zupełnie nowe historie produkcji HBO. Będą wśród nich serial komediowy autorstwa Vicky Jones zatytułowany „Ucieczka”. Produkcja opowie o Ruby, młodej kobiecie, która pod wpływem jednego smsa rzuca wszystko, aby ruszyć w szaloną podróż po Stanach ze swoim ukochanym ze studenckich czasów.

Inną nowością będzie też serial „We’re Here” o przygotowaniach mieszkańców małych amerykańskich miasteczek do udziału w całodniowym festiwalu drag queen. W każdym z sześciu odcinków znane drag queen będą uczyć swoje podopieczne jak wyjść ze swojej strefy komfortu i stać się prawdziwą królową.

To jednak nie koniec wyrazistych historii. W połowie miesiąca swoją premierę będzie mieć serial Mrs. America z Cate Blanchett w roli głównej. Historia opowiedziana jest z perspektywy kobiet żyjących w latach 70. XX wieku, a przede wszystkim radykalnej konserwatystki Phyllis Schlafly. Przedstawi prawdziwą historię ruchu walczącego o ratyfikację Equal Rights Amendment – poprawki do konstytucji Stanów Zjednoczonych, dającej równe prawa wszystkim obywatelom bez względu na płeć.

Fani serialu „Dom grozy” na pewno ucieszą się z premiery spin-offu ich ulubionej produkcji. „Dom grozy: Miasto Aniołów”, w którym zobaczymy m.in. znaną z „Gry o tron” Natalie Dormer, dziać się będzie w Los Angeles w 1938 roku. Kiedy makabryczne morderstwo wstrząśnie miastem, detektywi Tiago Vega i Lewis Michener zostaną uwikłani w tajemniczą sprawę.

Z nowymi sezonami do HBO GO powrócą „Obsesja Eve” z fantastycznymi Sandrą Oh oraz Jodie Comer, które już po raz trzeci będą się ścierać na ekranie jako dwie silne osobowości prowadzące ze sobą grę w kotka i myszkę. Wróci także „Syrena” - serial obyczajowy z elementami fantasy o tajemniczej dziewczynie, która pewnego dnia zjawiła się w Bristol Cove.

W nadchodzącym miesiącu pojawi się też nowy sezon „Sprawy idealnej” – lubianego przez rzesze widzów serialu z Christine Baranski w roli wziętej prawniczki, która po tym jak straciła oszczędności całego życia oraz pracę w prestiżowej kancelarii, musiała zacząć wszystko od nowa. Do serwisu wróci także serial HBO „Niepewne” z Issą Rae nie tylko w roli głównej bohaterki, ale także twórczyni produkcji.

Nowe odcinki śledzić będą dalsze losy mało pewnej siebie Afroamerykanki. A dla fanów thrillerów szpitalnych dodanie zostanie nowy sezon „Zaufaj mi”. W nowej odsłonie głównym bohaterem będzie weteran wojenny, wracający do zdrowia po urazie kręgosłupa i traumie psychicznej, który staje w obliczu nowego wroga.

HBO GO – filmy w kwietniu 2020

Nowości nie zabraknie także dla miłośników pełnych metraży. Kto nie zdążył obejrzeć w kinie lub ma ochotę na kolejny seans ostatniego filmu Quentina Tarantino „Pewnego razu… w Hollywood” z  Leonardo DiCaprio oraz Bradem Pittem w rolach głównych będzie miał do tego okazję już w połowie miesiąca.

Inną pozycją na kwietniowe seanse będzie również film „Zła edukacja”, który miał swoją premierę na zeszłorocznym festiwalu filmowym w Toronto. Jest to oparta na faktach czarna komedia śledzącą losy kuratora oświaty w Roslyn na Long Island, który stał za największą w historii Ameryki malwersacją  w szkołach publicznych, kradnąc przeszło 11 mln dolarów. W rolach głównych wystąpią Hugh Jackman, Allison Janney oraz Ray Romano.

Nie zabraknie też tytułów dla fanów Clinta Eastwooda, którego będziemy mogli zobaczyć jako starzejącego się, spłukanego mężczyznę, który niespodziewanie zaczyna pracować dla meksykańskiego kartelu narkotykowego – to w filmie „Przemytnik”. Natomiast dla miłośników kina superbohaterskiego i komiksów z uniwersum DC Comics przygotowana została premiera filmu „Shazam!” o zwyczajnym nastolatku, który wypowiada magiczne słowo i staje się dorosłym superbohaterem.

W przypadku rodzinnego oglądania można postawić na „Muppety”, czyli historię o tym jak Walter, Gary i Mary próbują uratować Muppety i ich teatr przed zakusami chciwego biznesmena.

Inną pozycją będzie też film w reżyserii nominowanego do BAFTY Jamesa Bobina „Dora i Miasto Złota”. To opowieść o nastoletniej dziewczynie, która zrobi wszystko, aby odnaleźć zaginionych w dżungli rodziców i rozwiązać zagadkę legendarnego miasta. Ze starszymi dziećmi warto też będzie zobaczyć wzruszający i klasyczny już film Forrest Gump z Tomem Hanksem w tytułowej roli.

Dla amatorów kina dokumentalnego, ale i nie tylko, zaplanowana została premiera serialu HBO „Utracone dzieci Atlanty”. Przedstawi on, w dokumentalnym ujęciu, okoliczności tajemniczych zaginięć i morderstw dzieci w Atlancie pod koniec lat 70. i na początku kolejnej dekady. Produkcja rzuca nowe światło na wielowątkowe śledztwo, które zostało wznowione po 40 latach. 

Warto też zwrócić uwagę na „Plan gry” – dokument będący kroniką szeroko zakrojonego i bezprecedensowego, trwającego dwa lata śledztwa FBI dotyczącego korupcji w koszykarskim światku szkół wyższych w USA.

HBO GO – kwiecień 2020: dzień po dniu


1 kwietnia

Mayans M.C., odc. 1-10 (cały sezon)

Mayans M.C. II, odc. 1-10 (cały sezon)

Zaufaj mi II, odc. 1-4 (cały sezon)

Cudotwórcy: Wieki ciemne, odc. 10

Pewnego razu… w Hollywood

Pełzająca śmierć

Przypadek 39

Muppety

Plan gry

2 kwietnia

Co robimy w ukryciu, odc. 1-10 (cały sezon)

Dave, odc. 6

Devs, odc. 6

Krzyżówkowe zagadki: Przeklęty klejnot

3 kwietnia

Lepsze życie IV, odc. 6

Młody Sheldon III, odc. 19

Tylko

Na planie

4 kwietnia

Syrena III, odc. 1-2 (wersja wyłącznie z napisami)

W potrzebie IV, odc. 9

Kontra: Sieć, odc. 8

Moi bracia

Star Trek

W ciemność. Star Trek

5 kwietnia

Współczesna rodzina XI, odc. 9

Dora i Miasto Złota

American Woman

Kłus

6 kwietnia

Westworld III, odc. 4

Czarny poniedziałek II, odc. 4

Utracone dzieci Atlanty, odc. 1

Axios III, odc. 4

Versus

Świadek

7 kwietnia

Spisek przeciwko Ameryce, odc. 4

Roswell, w Nowym Meksyku II, odc. 4

Kłamstwa II, odc. 6

Rodzice, odc. 7

8 kwietnia

Uwaga na goryla

9 kwietnia

Syrena III, odc. 1-2 (wersja z lektorem)

Dave, odc. 7

Devs, odc. 7

Wielkanocna niespodzianka

10 kwietnia

Sprawa idealna IV, odc. 1

Lepsze życie IV, odc. 7

4x4

Natręt

Na planie

11 kwietnia

Kontra: Sieć, odc. 9

Wszyscy bogowie w niebie

12 kwietnia

Współczesna rodzina XI, odc. 10

Oda do radości

Cud nieznanego świętego

13 kwietnia

Ucieczka, odc. 1

Obsesja Eve III, odc. 1

Niepewne IV, odc. 1

Westworld III, odc. 5

Czarny poniedziałek II, odc. 5

Utracone dzieci Atlanty, odc. 2

Forrest Gump

Wesele na końcu świata

14 kwietnia

Spisek przeciwko Ameryce, odc. 5

Roswell, w Nowym Meksyku II, odc. 5

Rodzice, odc. 8

15 kwietnia

Mrs. America, odc. 1-3

Syrena III, odc. 3 (wersja wyłącznie z napisami)

Kto zabił Lady Winsley?

16 kwietnia

Co robimy w ukryciu II, odc. 1-2

Syrena III, odc. 3 (wersja z lektorem)

Dave, odc. 8

Devs, odc. 8

Kot-o-ciaki, odc. 1-26 

Zagadki Hailey Dean: Śmierć na receptę

Królestwo

17 kwietnia

Sprawa idealna IV, odc. 2

Lepsze życie IV, odc. 8

Na planie

18 kwietnia

Syrena III, odc. 4 (wersja wyłącznie z napisami)

Kontra: Sieć, odc. 10

Potwory

19 kwietnia

Współczesna rodzina XI, odc. 11

Miłosny rytm

Przemytnik

20 kwietnia

We’re Here, odc. 1

Ucieczka, odc. 2

Obsesja Eve III, odc. 2

Niepewne IV, odc. 2

Czarny poniedziałek II, odc. 6

Westworld III, odc. 6

Utracone dzieci Atlanty, odc. 3

Kosmiczna załoga

21 kwietnia

Spisek przeciwko Ameryce, odc. 6

Roswell, w Nowym Meksyku II, odc. 6

Rodzice, odc. 9

22 kwietnia

Mrs. America, odc. 4

Braterstwo

23 kwietnia

Syrena III, odc. 4 (wersja z lektorem)

Dave, odc. 9

Zathura - Kosmiczna przygoda

24 kwietnia

Co robimy w ukryciu II, odc. 3

Sprawa idealna IV, odc. 3

Lepsze życie IV, odc. 9

Na planie

25 kwietnia

Pusta widownia

Syrena III, odc. 5 (wersja wyłącznie z napisami)

26 kwietnia

Współczesna rodzina XI, odc. 12

Zła edukacja

Shazam!

Zabierz mnie w jakieś miłe miejsce

27 kwietnia

Dom grozy: Miasto Aniołów, odc. 1

Ucieczka, odc. 3

Obsesja Eve III, odc. 3

Niepewne IV, odc. 3

Westworld III, odc. 7

Utracone dzieci Atlanty, odc. 4

Krull

28 kwietnia

Roswell, w Nowym Meksyku II, odc. 7

Batwoman, odc. 17

Rodzice, odc. 10

29 kwietnia

Mrs. America, odc. 5

30 kwietnia

Co robimy w ukryciu II, odc. 4

Syrena III, odc. 5 (wersja z lektorem)

Dave, odc. 10

Kot-o-ciaki, odc. 27-52