Twórcami butów Nike Air Force 1 inspirowanych Andy’m Warholem jest studio designu REENO Studios, które od lat znane jest ze swojej sympatii do marki Nike i jej kultowego już swoosha. Designerzy ze studia projektowego z Florydy postanowili połączyć jedną z najbardziej znanych amerykańskich marek z artystą, którzy rozsławił puszkę zupy Campbell oraz na nowo spojrzał na banana. I to właśnie te dwa najsłynniejsze motywy z twórczości Warhola wylądowały na najnowszym modelu sneakersów Nike Air Force 1. Kiedy ten ma trafić do sklepów?

Nike Air Force 1 inspirowane Andy’m Warholem

Puszka zupy Campbell ze słynnej serii obrazów „Soup Cans” znalazła się na bokach i języku butów, podczas gdy banan z okładki albumu „Velvet Underground & Nico” zespołu The Velvet Underground z 1967 roku przeistoczył się tym razem w słynną, nike’owską strzałę, będącą jednym z najbardziej rozpoznawalnych logotypów na świecie. Swoistym wykończeniem sneakersów Nike ma być kultowy podpis Warhola na białej podeszwie buta.

Chcielibyście dorzucić ten model Nike Air Force 1 do swojej kolekcji? Będziecie musieli na to chwilę poczekać. Póki co Reeno Studios pokazało jedynie wstępny projekt butów, który na rynku pojawi się dopiero po zawiązaniu umowy między studiem a biurem projektowym Nike. My już się nie możemy tego doczekać! Znacie może kogoś, kto mógłby skojarzyć osoby decyzyjnie z obu firm…?