Firmy zajmujące się projektowaniem i produkcją koszulek meczowych dla klubów piłkarskich mają dość ograniczone pole do działania. W przypadku ogromnej większości zespołów zarówno dominujące kolory, jak i wzory są niezmienne od kilkudziesięciu lat. Zbytnie odstępstwo od kanonu z pewnością spotkałoby się z ostrą reakcją kibiców – a już na pewno w przypadku strojów podstawowych. Sytuacja wygląda nieco inaczej, jeśli chodzi o drugie komplety, czyli wyjazdowe. Tutaj pole do popisu jest większe – można albo stworzyć coś nowego, albo odwołać się do klubowej historii.

Wyjazdowe koszulki Liverpoolu 2021/22

Drugi zestaw strojów, które Nike przygotował dla piłkarzy Liverpoolu na sezon 2021/21 należy do drugiej z wymienionych w poprzednim akapicie kategorii. Dominujący kolor ecru jest nawiązaniem do strojów z kampanii 1996/96 – co ciekawe, wówczas producentem strojów dla „The Reds” był Reebok. Pozostałe elementy to jednak efekt inwencji projektantów Nike. Nowa koszulka posiada klasyczny, zielony kołnierzyk z dwoma paskami w kolorach czerwonym i ecru. Oba z wymienionych są obecne również w innych miejscach koszulki – zielone są zakończenia rękawów oraz pionowy pas biegnący od pachy w dół, a kolorem czerwonym wyszczególniono herb klubu oraz logo Nike. Nowe stroje zostały zaprezentowane przez zawodników pierwszej drużyny Liverpoolu: Trenta Alexandra-Arnolda, Joe Gomeza, Diogo Jotę i Foberto Firmino. W identycznych kompletach będzie również występować kobieca drużyna.

Tak natomiast prezentuje się wspomniana koszulka Reeboka, w której piłkarze Liverpoolu występowali na boiskach Premier League w sezonie 1996/97:

I choć większość koszulek piłkarskich nie bardzo nadaje się do tego, aby stać się elementem codziennych stylizacji, tak w przypadku omawianego trykotu wygląda to zupełnie inaczej. Może się wydawać, że projektanci Nike podczas tworzenia tego projektu myśleli nie tylko o piłkarzach, ale także o ich fanach.