Zdjęcia nowej „czwórki" mogliśmy zobaczyć w sieci już w pierwszej części tego roku, jednak dopiero teraz modele na stałe wchodzą do oferty dealerów, także polskich. Najnowsza generacja dwudrzwiowego sportowego modelu klasy średniej według inżynierów ma być symbolem kierunku, w którym BMW chce poprowadzić całą serię – oryginalnego charakteru i dynamicznej jazdy. 

Od samego początku uwagę zwraca stylistyka karoserii, wyraźnie odróżniająca się od nowej „trójki". Wzrok przyciąga pionowa atrapa chłodnicy, która nawiązuje bezpośrednio do słynnych modeli coupé niemieckiej marki. Ciekawym zabiegiem jest też wydłużony kształt bocznych szyb i opływowa linia dachu sygnalizujące sportowy charakter auta. 

W środku nowa „czwórka" zdaje się całkowicie skoncentrowana na kierowcy. Po zajęciu pozycji w przednim fotelu wydaje się, że każdy element kokpitu został starannie zaprojektowany i przemyślany. Uwagę zwraca nowy zespół wyświetlaczy z monitorem pokładowym o przekątnej do 10,25 cala oraz ogromnym cyfrowym zestawem wskaźników o przekątnej 12,3 cala. Wrażenia umila także zupełnie nowy zestawy sportowych foteli i kierownica wykończona skórą. 

Na początku sprzedaży oferowanych będzie pięć wariantów, w tym BMW M440i xDrive Coupé. Najmocniejszy model wyposażony będzie w 6-cylindrowy rzędowy silnik benzynowy o mocy 275 kW (374 KM). Poza tym w ofercie będą cztery 4-cylindrowe silniki benzynowe i jeden 4‑cylindrowy silnik wysokoprężny. Wedle zapowiedzi producenta w marcu 2021 r. dojdą do tego dwa 6‑cylindrowe rzędowe silniki wysokoprężne.

Wracając na chwilę do kreatywnych metod prezentacji. Tak się złożyło, że termin pojawienia się w polskich salonach nowego modelu zbiegł się w czasie z rozpoczęciem pracy nowego Dyrektora Generalnego BMW Group Polska, Christiana Haririana. Z tej okazji marka postanowiła połączyć dwie premiery i stworzyła efektowny klip wideo, w którym nowy zarządzający polskim odziałem niemieckiej marki prezentuje jej nowy model. Tłem całej produkcji jest Warszawa, której architektura, jak podkreśla sam Haririan, świetnie koresponduje z nowoczesnym i sportowym charakterem auta.