Nowa Skoda SUPERB: mnóstwo innowacji w kabinie

Proces dojrzewania Skody Superb najlepiej widać po zmianach w karoserii, które przechodzi z generacji na generację. Od zwykłego sedana, po limuzynę pełną parą. Po odświeżeniu długość flagowca producenta zwiększono do 4869 mm. Więcej załadujemy także do bagażnika. Przestrzeń ta prezentuje się następująco: 625 l dla modelu SUPERB i 680 l dla SUPERB COMBI. Ilość miejsca na nogi sprawi, że każda osoba podróżująca z tyłu będzie zachwycona komfortem nowej Skody SUPERB. 

Mimo dużych rozmiarów, nowa Skoda SUPERB wcale nie jest autem niepraktycznym do jazdy w mieście - a to za sprawą systemów wspomagających kierowcę. AREA VIEW to dostępny w Skodzie SUPERB system kamer, który umożliwi kierowcy dostęp do panoramicznego widoku wokół pojazdu, który można zobaczyć na wyświetlaczu centralnym. W ramach tego systemu dostępny jest także obraz 360°, przydatny, jeśli naszłaby nas ochota na parkowanie i manewrowanie nawet w najciaśniejszych uliczkach.

O bezpieczeństwo kierowcy zadba także EMERGENCY ASSIST, czyli funkcja nadzorująca kierowanie pojazdem, która włącza się dopiero wtedy, gdy osoba za kierownicą nie wykazuje żadnej aktywności. Asystent pasa ruchu, czy system SIDE ASSIST wspomogą nas na autostradzie badając zachowanie innych pojazdów. W skrócie - nowa SKODA SUPERB jest autem kompletnym!

Nowa Skoda SUPERB: elektryczna elegancja

Tym, co nas wszystkich zaciekawiło najbardziej przy okazji nowej odsłony Skody SUPERB, była zapowiadana odmiana elektryczna, a konkretnie hybrydowa. Zbiegło się to z uruchomieniem przez producenta sub-marki - iV. Dzięki temu po raz pierwszy w historii Skody, z taśmy montażowej zjedzie auto hybrydowe. Producent na początku wypuści dwa pół-elektryki: CITIGOe iV i to, co nas interesuje najbardziej, czyli SUPERB iV. 

Flagowa limuzyna Skody będzie teraz dostępna jako hybryda typu plug-in. Poprzez połączenie klasycznego silnika spalinowego (1.4 TSI) i silnika elektrycznego uzyskamy 218 KM. Zaoszczędzi to wydatki na benzynę, ponieważ najprościej mówiąc - nasze auto będzie mniej palić. A co, jeśli chcielibyśmy podróżować bez emisyjnie, tylko przy użyciu silnika elektrycznego? Wówczas pokonamy do 55 kilometrów.

Nowa Skoda SUPERB: data premiery i ceny

Najnowsza wersja flagowej limuzyny Skody pojawi się w salonach już niedługo, bo na jesieni bieżącego roku, zaś odmiana hybrydowa będzie dostępna na początku przyszłego roku. Ceny podstawowej wersji - z i tak już bogatym wyposażeniem - zaczynają się od 115 tys. złotych.