Corvette Stingray wyprzedana: dlaczego?

Nikt nie przypuszczał, że nowa generacja legendarnej Corvette wywróci motoryzacyjny świat do góry nogami. Przy całkowitej zmianie koncepcji auta udało się zachować tradycyjne smaczki, którymi cechowała się Corvette: agresywny przód, smukła i masywna linia i tył, po którym bez problemu rozpozna się model. Do tego znane V8 o pojemności 6,2 litra i cena, przez co C8 jest bezkonkurencyjna dla europejskich producentów sportowych aut. Wszystko to przełożyło się na olbrzymi popyt na nową Corvettę, a zaskoczone tym faktem General Motors może nie być w stanie zapewnić odpowiedniej podaży.

Michael Simcoe, v-ce prezydent General Motors poinformował w Michigan, że ósma generacja Corvetty jest już niemal wyprzedana:

- Prawie osiągnęliśmy limit zamówień. Niedługo w pełni się wyprzeda. - powiedział Simcoe.

Zapewne duża liczba zainteresowanych nową Corvettą nie będzie stanowiła dla amerykańskiego koncernu aż takiego problemu, jak wysoki popyt na Urusa dla Lamborghini. Zamówienia można składać na oficjalnej stronie General Motors, poprzez długi proces rejestracji.

Nie jest jeszcze znana dokładna liczba przewidzianych przez General Motors egzemplarzy nowej Corvette Stingray. Cena? 60 tys. dolarów. Zainteresowani nową C8 powinni się spieszyć!