Novak Djoković już od przeszło czterech lat jest jedną z głównych twarzy marki Lacoste, produkującej m.in. odzież i obuwie sportowe. Kontrakt między Serbem a francuskim gigantem modowym obejmuje cały zestaw, oprócz butów, ponieważ na tą część garderoby świeżo upieczony mistrz Rolanda Garrosa ma osobną umowę z firmą ASICS, z którą przypomnijmy od ponad roku związana jest także najlepsza polska tenisistka, Iga Świątek.

 

Współpraca 19-krotnego mistrza turniejów wielkoszlemowych oraz japońskiego producenta zaawansowanego technologicznie obuwia okazała się strzałem w dziesiątkę i na tyle satysfakcjonująca, czego efektem jest najnowsza kolekcja marki. 

W skład kolekcji ASICS NOVAK PACK wchodzą wiodące modele, w których na kortach można zobaczyć zarówno lidera rankingu, jak i wcześniej wspomnianą Igę Świątek.

COURT FF NOVAK jest przeznaczony dla zawodników grających zdecydowanie bliżej siatki, zapewniając równowagę, elastyczność i stabilność. GEL-RESOLUTION 8 to z kolei propozycja dla tych, którzy preferują grę z głębi kortu, a SOLUTION SPEED FF2 jest lekkim i dynamicznym butem typu „all-court”.

Najnowsza kolekcja łączy w sobie zaawansowaną technologię i unikalny design. ASICS zawsze bierze pod uwagę moje sugestie, natomiast tym razem od samego początku byłem zaangażowany w proces projektowania. Wspólnie jeszcze wyżej podnosimy poziom gry w tenis - mówi „Nole”. 

Kolekcja uwzględniająca łącznie sześć modeli będzie dostępna od 1 lipca na ASICS.com oraz Strefatenisa.com.pl.