Norwegian Cruise Line to armator z 53-letnią tradycją wyznaczania trendów w branży rejsów wycieczkowych. Firma słynie ze sowich wielkich wycieczkowców takich jak Norwegian Escape, Norwegian Getaway, Norwegian Dawn, Norwegian Star czy Norwegian Encore. Teraz armator zaprezentował odnowiony statek Norwegian Spirit po wartej ponad 100 milionów dolarów renowacji w ramach programu Norwegian Edge, który opracowano po to, by podkreślić zobowiązanie firmy na polu ciągłego podwyższania standardów w całej swojej flocie. I musimy przyznać, że firma zdecydowanie wywiązuje się ze swoich zobowiązań!

Norwegian Spirit w nowej odsłonie

Norwegian Spirit wypłynął niedawno z Marsylii po 43-dniowej rewitalizacji z  14-nastoma nowymi lokalami,  dodatkowymi i odświeżonymi kabinami, zmodernizowanymi przestrzeniami wspólnymi oraz zupełnie nowym wyglądem kadłuba. Podwojona została powierzchnia Mandara Spa wraz z nowym apartamentem termalnym i strefą relaksacyjną. Rozbudowano Centrum Fitness Pulse oraz jedną z głównych restauracji. Powstały również nowe lokale takie jak bar przy basenie czy palarnia cygar (podobną atrakcje zajdziecie już na pokładzie najnowszego dziecka Norwegian Cruise Line, czyli Norwegian Encore).

Spirit wypłynie z serią 17, 20 i 28-dniowych egzotycznych rejsów obejmujących trzy kontynenty. Na swój pierwszy postrenowacyjny rejs wypłynie z Włoch z portu w Civitavecchia przez Dubaj i Kapsztad, aby dotrzeć do portu docelowego w Atenach (Pireus), 19 kwietnia 2020.

Norwegian Spirit to jedna z największych dum amerykańskiego armatora. Docelowo obsługiwać będzie 7-dniowe rejsy po wyspach greckich, Turcji i Izraelu. Statek popłynie nowymi trasami, gdzie czas w porcie zostanie wydłużony, aby jak najlepiej wykorzystać podróż. W czasie  rejsu statek zaokrętuje do najpopularniejszych miejsc w rejonie takich jak Rodos, Mykonos; Santorini, Korfu, Kusadasi,  Stambuł, Aszdod, Hajfa czy Limassol.

Norwegian Spirit - dla ciała i dla sumiena

Z pokładu statku wyeliminowane zostały plastikowe butelki. To zaś już część programu, który powstał w ramach ochrony środowiska. Warto wspomnieć, że  od 1 stycznia 2020 r. Norwegian Cruise Line jako pierwsza linia rejsowa wyeliminowała plastikowe butelki w całej swojej flocie. 

- To naprawdę ekscytujące świętować moment wypłynięcia po renowacji statku Norwegian Spirit na szerokie wody ku niesamowitym miejscom. - mówi nam Kevin Bubolz Dyrektor Zarządzający Norwegian Cruise Line na Europę. - Europa jest dla nas ważnym miejscem z punktu widzenia naszych gości. Jesteśmy bardzo dumni z tego, że w tym regionie pływa Norwegian Spirit. Nasza marka została uznana 12 razy z rzędu przez World Travel Awards za "wiodącą linię wycieczkową w Europie" i cieszymy się, że możemy zaoferować naszym gościom jeszcze więcej wspaniałych tras w regionie, co pozwala im odkrywać jeszcze więcej miejsc.

Rewitalizacja statku Norwegian Spirit dodatkowo wzmacnia pozycję firmy w Europie. Linia tylko w 2020 umieści aż siedem statków: Norwegian Spirit, Norwegian Escape, Norwegian Getaway, Norwegian Dawn, Norwegian Star, Norwegian Epic i Norwegian Jade.

Norwegian Cruise Line - historia marki

Wrażenie robi jednak nie tylko odnowiony Norwegian Spirit (zdjęcia w naszej GALERII>>>), lecz także historia jego firmy-matki. Norwegian Cruise Line to bowiem absolutny innowator w dziedzinie globalnych podróży morskich, który od ponad 53 lat przełamuje granice tradycyjnych rejsów. Firma zrewolucjonizowała branżę rejsów, oferując gościom swobodę i elastyczność w planowaniu swoich idealnych wakacji, dopasowując harmonogram do ich życzeń, bez wyznaczonych godzin na posiłki czy rozrywkę, ani bez określonych wymagań dotyczących ubioru. Obecnie flota składa się z 17 nowoczesnych statków, które pływają do ponad 300 najbardziej pożądanych miejsc na świecie, w tym do należących do firmy prywatnej wyspy Great Stirrup Cay na Bahamach i kurortu Harvest Caye w Belize. Firma Norwegian Cruise Line nie tylko zapewnia doskonałą obsługę gości zarówno na lądzie, jak i na morzu, ale oferuje także szeroki wybór wielokrotnie nagradzanych lokali rozrywkowych i gastronomicznych, a także szereg kwater na pokładzie wszystkich statków, w tym kabiny dla podróżujących samotnie, mini-apartamenty, apartamenty ze SPA i The Haven by Norwegian, czyli firmową koncepcję „statek na statku”.