Zacznijmy od tego, że Shanghai Tower to drapacz chmur mierzący dokładnie 632 metry, co czyni go najwyższym budynkiem w Chinach oraz drugim najwyższym na świecie (dane z 2017 roku, czyli z roku oddania do użytku wieżowca). Niemalże na samym jego szczycie znajduje się hotel. To najwyżej usytuowany tego typu przybytek na całym globie. Jest on oczywiście dostępny dla każdego, kto jest w stanie zapłacić okrągłą sumę za hotelową noc.

W sumie w hotelu mieszczącym się na najwyższych piętrach Shanghai Tower jest 165 pokoi przeznaczonych do dyspozycji gości. 34 z nich to luksusowe apartamenty. W klasie standardowej, która i tak może robić wrażenie, doba kosztuje 557 dolarów (w przeliczeniu na złotówki to trochę ponad 2,1 tys.). Nieco inaczej mają się sprawy, jeśli chodzi o najdroższe pokoje – w tym wypadku cena za noc może dochodzić nawet do... 10 tys. dolarów!

Choć największą atrakcją w nocowaniu na tak dużej wysokości są oczywiście widoki (jeśli ktoś lubi podziwiać ogromną metropolię), to sam wystrój hotelu, a także liczne możliwości przyjemnego spędzenia czasu również mogą kusić. Oczywiście wydanie ponad 2 tys. zł. na jedną hotelową dobę to dla wielu zdecydowanie za dużo, czasem warto zrobić coś nietuzinkowego, co pozostanie w pamięci na lata.

A jesteśmy przekonani, że widoki na pewno pozostaną tam na długo. Również wystrój wnętrz może podobać się wszystkim miłośnikom nowoczesnego minimalizmu. Nie ma co jednak pisać o tym, co można po prostu zobaczyć. Poniżej kilka zdjęć z pomieszczeń ogólnodostępnych oraz pokoi, które znajdują się w hotelu ulokowanym na najwyższych piętrach Shanghai Tower:

Jeśli są wśród Was miłośnicy wysokości, ale niekoniecznie tej na ponad 500 metrów, to ciekawą alternatywą może być Gevora Hotel, który ma 356 metrów, a który znajduje się w Dubaju. Może troszkę bliżej? InterCotinental Warszawa ma 164 metry wysokości, a na 40. piętrze znajduje się basen. Po odrobinę luksusu można wybrać się po prostu do polskiej stolicy!