W ubiegłym roku coroczny konkurs dla młodych projektantów obuwia "Nike: On Air" zgromadził tysiące uczestników na warsztatach w Nowym Jorku, Londynie, Paryżu, Seulu, Szanghaju i Tokio, gdzie każdy mógł zaprojektować buty inspirowane swoją społecznością i miastem, w którym żyje. W maju z 18 finalistów wybrano sześciu zwycięzców (po jednym z każdego miasta), którzy zostali zaproszeni do współpracy z projektantami Nike, czego celem było wprowadzenie ich projektów w życie. I to właśnie te modele będą celebrować tegoroczny Air Max Day. Jak wyglądają? Czym dokładnie były inspirowane?

Nike prezentuje kolekcję na Air Max Day 2019

Zwycięzcy z poszczególnych miast zostali zaproszeni do głównej siedziby Nike WHQ, gdzie każdy miał szansę udoskonalić swoje buty pod okiem projektantów obuwia, projektantów materiałów i kolorów oraz programistów, którzy wspólnie zgłębiali projekty w poszczególnych zespołach. Efekty ich pracy i wersje finalne butów zostały niedawno pokazane światu. Poszczególne Air Maxy inspirowane są kolejno Nowym Jorkiem, Londynem, Paryżem, Seulem, Szanghajem i Tokio, ale noszone mogą być przecież na całym świecie! Co jednak ciekawe, kolekcja nie będzie miała swojej premiery w Air Max Day, który przypada 26 marca - na rynku pojawi się dopiero z początkiem kwietnia. Mówi się trudno. Dzięki temu będziemy mieli przynajmniej kilka dni więcej, żeby się zastanowić, który model kupić ;-)

Air Max Day 2019 - kolekcja butów

Wszystkie 6 modeli celebrujących Air Max Day 2019 wraz z ich opisami znajdziesz poniżej. Który przypadł Wam do gustu najbardziej?

Air Max Day 2019 - Nowy Jork

Nike Air Max 98 La Mezcla: reprezentują różnorodność Nowego Jorku, różne rasy ludzi tam mieszkających, pochodzenie etniczne i kulturowe. Podkreślają to, co wyróżnia to miasto na tle innych: mieszkańcy, ich różnorodność i wielorakość. 

Air Max Day 2019 - Seul

Nike Air Max 97 Neon Seoul: projekt inspirowany bogatą paletą barw neonów, jakie można zobaczyć na ulicach i budynkach Seulu.

Air Max Day 2019 - Londyn

Nike Air Max 97 London Summer of Love: motywem przewodnim tego projektu była miłość i lato spędzane w mieście, w tym przypadku właśnie w Londynie.