Gry planszowe: Martwa Zima: Gra Rozdroży

Fabuła to klasyka postapokaliptycznej fantastyki. Jesteście jedynymi ocalałymi na Ziemi, którą opanowały zombie. Jedyne co wam zostało to prowizoryczna kolonia i kilka ścieżek do miejsc, w których równie dużo jest niezbędnych zasobów, co krwiożerczych martwych. Ciekawym rozwiązaniem jest dodanie graczom indywidualnych celów, które muszą spełnić jeśli chcą wygrać. Co więcej, jeśli będziecie mieli pecha (albo szczęście – co kto lubi) w waszej grupie pojawi się zdrajca. Tylko na pierwszy rzut oka będzie on starał się wam pomagać, a tak naprawdę będzie dążył do utrudnienia wam roboty.

Gry planszowe: Chytrogród

Blef i kontrolowanie poczynań przeciwników to podstawa „Chytrogrodu". W teorii rozwijanie waszych gildii powinno odbywać się bez wpływu innych graczy, ale spójrzmy prawdzie w oczy – nikt tak nie działa! Podstawą sukcesu będzie okazyjne kupowanie i sprzedawanie z zyskiem dostępnych towarów. Jeśli do tego uda wam się przewidzieć jakich kart potrzebują przeciwnicy i utrudnić im zadanie ich zdobycia, zwycięstwo macie w kieszeni.

Gry planszowe: Wyspa Skarbów: Złoto Johna Silvera

Jak łatwo się domyślić, w grze będziemy starali się odnaleźć ukryty skarb, który będzie dla nas przepustką do bogactwa i świetlanej przyszłości. Jeden z graczy wciela się w kapitana Długiego Johna Silvera. Tylko on wie, gdzie został ukryty skarb. Na jego nieszczęście, załoga postanowiła go uwięzić i przywłaszczyć sobie majątek. Aby tego dokonać, zdradzieccy piraci, czyli pozostali gracze, przesłuchują Długiego Johna i przekopują wyspę. Ten musi ich zwodzić i w odpowiednim momencie zbiec z więzienia, by zabezpieczyć swój skarb, zanim położy na nim łapy zbuntowana załoga.

Gry planszowe: Rising Sun

Kami, zapomniane, lecz potężne istoty, powracają z zaświatów, rozczarowane biegiem spraw w Imperium pod rządami obecnego szoguna. Rising Sun to gra planszowa dla 3 do 5 graczy, której akcja rozgrywa się w legendarnej feudalnej Japonii. Każdy z rywalizujących graczy prowadzi swój klan do zwycięstwa poprzez zdobywanie punktów zwycięstwa na przestrzeni kilku pór roku. To także jedna z tych gier, w których współczucie i zaufanie do innych graczy trzeba odsunąć od siebie na czas rozgrywki. Samurajowie trzymali się sztywnego kodeksu honorowego, ale na całkowitą uczciwość współgraczy bym nie liczył. 

CZYTAJ TEŻ: Zbliża się weekend! Te 4 gry planszowe świetnie sprawdzą się na imprezie

ZOBACZ: Gry dla moli! Oto 4 gry planszowe inspirowane książkami i komiksami

ELLE MAN POLECA: W kosmosie nie ma miejsca na potknięcia – recenzja gry planszowej „New Frontiers”