Kolekcja została zaprezentowana w przestrzeniach Istituto degli Innocenti we Florencji przez zespół dziesięciu tancerzy, w ramach nowatorskiego przedstawienia choreograficznego Wayne'a McGregora, w takcie 94. edycji Pitti Uomo.

Punktem wyjścia dla kolekcji stały się nieświadome i nieumyślne codzienne gesty. Rolka rękawa, sposób, w jaki kołnierz owija szyję, materiał trący o powierzchnię skóry czy palce bezwiednie szarpiące za mankiet - to elementy, które wpływają na to jak ubranie leży na sylwetce. Detale takie jak mankiety czy kieszenie skonstruowano w taki sposób, aby wchodziły w interakcję ze sposobem poruszania się. Aby podkreślić charakter projektów, paleta kolorów została zawężona do bieli, granatu i melanżowej szarości. 

W kolekcji Soma wykorzystane są tradycyjne metody i nowe techniki, aby stworzyć ponadczasowy efekt. Christophe Copin, Dyrektor Działu Męskiego COS, wyjaśnia: "Soma przedstawia to wszystko, czym jest dla nas podstawowa odzież męska. Każdy szczegół został zaprojektowany z myślą o funkcjonalności. To ogromna radość, że mogliśmy współpracować z Wayne'em McGregorem i jego tancerzami, aby za pomocą choreografii uchwycić wdzięk męskiej kolekcji i stojące za nią inspiracje".

Kolekcja będzie dostępna online od 6 września na całym świecie we wszystkich witrynach internetowych COS w Europie, USA i Korei Południowej.