Portugalczyk w poniedziałkowym meczu Juventusu z Lazio (2:1) został pierwszym piłkarzem, który zdobył 50 bramek w Premier League, La Liga i Serie A. Jednego gola strzelił z rzutu karnego, a drugiego do pustej bramki po kontrze. Zdobył 29. i 30. bramkę w obecnym sezonie Serie A, co plasuje go wraz z Ciro Immobile na szczycie klasyfikacji strzelców tej ligi. Wyścig między nimi o koronę zapowiada się niezwykle ciekawie.

Gol z rzutu karnego był 12 „jedenastką” Ronaldo, co jest wyrównaniem rekordu Giuseppe Signoriego z sezonu 1995/1996. Jednak największe wrażenie robi fakt, że Portugalczyk potrafił być bramkostrzelny w trzech ligach, które uznaje się za najsilniejsze na świecie: angielskiej, hiszpańskiej i włoskiej. W barwach Manchesteru United w lidze zdobył 84 bramki, dla Realu Madryt 311, a dla Juventusu Turyn 51.

Co więcej, swój wyczyn na Półwyspie Apenińskim Ronaldo wykonał najszybciej od ćwierć wieku. Piłkarz potrzebował 673 dni i 61 meczów, wyprzedzając m.i.n. Andrija Szewnczenko, Ronaldo czy Davida Trezegueta.

Ronaldo od wielu lat gra na najwyższym poziomie i pomimo 35 lat na karku wcale nie zamierza zwalniać. Z tego powodu Robert Lewandowski nie może się już czuć pewnie, że wygra klasyfikację Złotego Buta. Ronaldo oraz wspomniany wyżej Immobile tracą już tylko cztery gole do Polaka. Można spokojnie zakładać, że w czterech ostatnich meczach jeden i drugi trafią do siatki rywali.

ZOBACZ: Ranking najlepiej zarabiających sportowców dekady. Ronaldo przed Messim. Kto na szczycie?

CZYTAJ: Cristiano Ronaldo posiada najdroższego Rolexa na świecie. Zegarek idealnie pasuje do sportowca

ELLE MAN POLECA: Cristiano Ronaldo lansuje modę na technologiczny zero waste. Piłkarz na co dzień używa 10-letniego iPoda!