Jednym z ulubionych zajęć Paula Walkera, było kolekcjonowanie aut, które „grały” w filmach. Stąd Shelby Mustang „Eleanor” znalazł się w garażu aktora. Samochód od zawsze wzbudzał podziw, lecz po tym, jak Nicolas Cage ujeżdżał go w filmie „60 sekund”, zyskał miano ikony motoryzacji. Walker zadbał o to, by auto było wierne oryginalnemu egzemplarzowi. Lakier, czarne pasy, koła i karoseria są identyczne, jak te z filmu. 

Saleen A10 Mustang

Amerykańska firma Saleen zajmuje się tuningiem Muscle Carów. A10 Mustang Foxbody nie umknął ich uwadze i w 1993 roku wzięli na warsztat tego konkretnego „kucyka”. Pod maską ma potężny silnik LX o pojemności pięciu litrów.

Nissan Silvia S15

„Gwiazda” filmu trzeciej części serii. Auto nazwane Mona Lisą driftingu seryjnie wyposażone było w dwulitrowy silnik SR20DET, lecz w filmie zamieniono go na fenomenalne RB26DET. Silvia jest jednym z piękniejszych aut, jakie Nissan kiedykolwiek wyprodukował. 

S15 Walkera posiadał SR’a i został stuningowany do 250 KM.

Nissan Skyline R34 GTR V Spec

Ikona światowej motoryzacji. Samochód, którego design jest zdecydowanie ponadczasowy. Gdy fani myślą o Paulu Walkerze, to z pewnością oczami wyobraźni widzą go za kierownicą  niebieskiego Skyline’a R34 GTR V Spec. Samochód miał pod maską silnik RB26DET (kto nie słyszał, niech koniecznie obejrzy kompilacje na YouTube), podwójnie doładowany, dzięki czemu produkował 320 KM.

Toyota Supra MK IV

Każdy z nas pamięta sceny z pierwszej części serii, w których Paul Walker jeździł piękną pomarańczową Suprą po Los Angeles. Jest to samochód, który wpada w oko każdemu, stąd nic dziwnego, że aktor się o niego pokusił. 

Paula Walker posiadał Suprę czwartej generacji z manualną skrzynią biegów i jedną turbosprężarką, co było rzadkością jeśli chodzi o ten samochód. W sieci jest wiele filmików, gdzie pokazane jest jak ludzie budują 1000-konne potwory, właśnie na bazie tego modelu Toyoty.

Porsche 911 GT3 RS

Paul Walker posiadał Porsche 911 GT3 RS, dokładnie to, które widzieliśmy w piątej części "Szybcy i Wściekli”. Ci, którzy dobrze znają serię, z pewnością pamiętają reakcję Briana O’Connera, gdy zobaczył auto podczas wyścigów ulicznych w Rio de Janeiro: „zawsze chciałem taki mieć”. I rzeczywiście, miał. GT3 RS było autem przeznaczonym do jazdy torowej. Klatka, ogromna moc i fantastyczne zawieszenie. 

Porsche 930

Ten model wyprodukowany w 1975 był wielkim zaskoczeniem. W głównej mierze dlatego, że było to pierwsze Porsche z turbosprężarką. Trzylitrowy silnik produkował wdzięczne 256 KM.

Chevrolet Chevelle SS Convertible

Oprócz Skyline’a, z którym kojarzony jest Paul Walker i Chargera Vina Diesel’a, SS Convertible wydaje się być trzecim najbardziej rozpoznawalnym autem z rodziny „Szybcy i Wściekli”. Aktor posiadał jednego - prawdziwego muscle car’a, a przecież był głównie kojarzony z japońskimi importami!

Ferrari 360 Challenge Stradale

Kolekcja aut Paula Walkera była imponująca także dlatego, że kochał wszystkie samochody, te amerykańskie, europejskie i japońskie. Ferrari 360 Challenge Stradale, zaprojektowane do wyścigów torowych, również stało w garażu aktora. Samochód jest bardzo lekki, ma hamulce ceramiczne, a wiele części jest z włókna węglowego, by zaoszczędzić na masie. Rakieta!

Porsche Carrera GT

To był ostatni samochód, jakim Paul Walker jechał. Carrera GT ma 5.7-litrowe V10 produkujące 603 KM. Niestety, aktor rozbił się właśnie tym samochodem 30 listopada 2013 roku. Paul Walker kochał samochody i był z nimi ściśle utożsamiany. Tragicznie zginął właśnie w aucie.