Niebieska koszula jest tak powszechna, że można nie doceniać wartości, jaką może ona nieść dla stylizacji każdego mężczyzny. Tak naprawdę można ją nosić wszędzie i ze wszystkim. Oto 5 ciekawych sposobów:

Niebieska koszula z garniturem

Granatowy garnitur zestawiany z niebieską koszulą jest jedną z najbezpieczniejszych opcji, jakie podpowiadają zasady męskiej mody. Jednak ta konfiguracja może wydawać się trochę nudna, jeśli powtarzamy ją zbyt często. Aby urozmaicić nasz strój, warto postawić na mniej oczywisty garnitur. Szary garnitur z flaneli może być bardzo interesującą opcją w tym przypadku. Szczególnie dobrze sprawdza się to zestawienie w zimie. Bardzo dobrze sprawdza się też garnitur w brązowym kolorze. Zwłaszcza gdy jest noszony z pasiastym krawatem i butami z grubej podeszwy.

Smart casual

Blezer, dżinsy i niebieska koszula to definicja smart-casual. Na pewno powinniśmy znaleźć marynarkę bez podszewki i najlepiej jednorzędową. Zasadniczo najlepiej trzymać się dżinsów o kolorze indygo lub czarnym o wąskim kroju, które można nosić z białymi sneakersami. Koszula powinna być włożona. Krawat rzecz jasna pomijamy. Za to możemy pomyśleć o jasnym swetrze z wycięciem pod szyją. To ładnie wzbogaci stylizację.

Styl preppy

Styl preppy narodził się w latach 30-50 ubiegłego wieku i jako źródło podaje się ubiór amerykańskich studentów z Ivy League (Liga Bluszczowa). To styl łączący luz z elegancją. Granatowa marynarka noszona z chinosami to być może główne zestawienie preppy. Gdy dorzucimy do tego niebieską koszulę, krawat z dzianiny i parę mokasynów albo loafersów, mamy gotową stylizację. Zawsze można też zamienić marynarkę na kardigan, a loafersy na buty sportowe w wydaniu retro, co nada nam bardziej nowoczesny wygląd.

Skandynawski styl

W skandynawskim stylu nie znajdziemy intensywnych kolorów i niecodziennych kolorystycznych zestawów. Zdecydowanie bardziej popularne są neutralne, stonowane barwy. Wszystkie odcienie chłodnej szarości, ciepłe brązy i beże i granaty to podstawa w skandynawskiej palecie kolorystycznej.

Zacznij od włożenia niebieskiej koszuli w parę lekko przyciętych, plisowanych spodni. Sięgnij po harringtonkę, kurtkę dżinsową lub obszerną bluzę. Całość można zakończyć zamszowymi butami chukka lub białymi sneakersami.

Na zasadzie kontrastu

Chociaż noszenie oddzielnych części ma na celu stworzenie wyraźnego kontrastu między marynarką a spodniami, ważne jest również, aby zachować połączenie między górą i dołem. Łatwym sposobem osiągnięcia tego celu jest noszenie granatowych spodni z niebieską koszulą, ponieważ spójność koloru między nimi zapewni sporą swobodę w wyborze marynarki. Pamiętaj, aby dążyć do zauważalnej różnicy w kolorze i odcieniu - twoje niedopasowanie powinno być celowe, a nie przypadkowe, więc trzymaj się z dala od ciemnych odcieni niebieskiego lub czerni i zamiast tego wybierz szary lub bordowy kolor.