Florian Schneider był wokalistą, klawiszowcem i jednym z założycieli niemieckiej grupy Kraftwerk. Zespół stworzył w 1970 roku razem z Ralfem Hütterem. Grał z nim od 1970 do 2008 roku.

Zespół tworzył awangardowe, zwłaszcza jak na standardy lat 70. i 80., eksperymentalne kompozycje, dzięki którym uznawany jest za pioniera muzyki elektronicznej, a członkowie grupy postrzegani są nie tylko jako „ojcowie chrzestni” tego gatunku, ale i większości nowoczesnych nurtów muzycznych. Za najpopularniejszy przebój grupy uważa się utwór „Das Model” z 1978 roku. Za ich najlepsze płyty słusznie uznaje się „Trans-Europe Express” i „Die Mensch-Maschine” (1977 i 1978 odpowiednio).

Kraftwerk jak doskonale wiadomo miał ogromny wpływ na muzykę, inspirując chociażby twórców techno, hip-hopu, new wave czy synthpopu. Pod silnym wpływem Kraftwerk tworzyli David Bowie (jeden ze swoich utworów nazwał "V-2 Schneider"), Depeche Mode, Aphex Twin, Daft Punk, New Order, Derrick May i tysiące innych artystów.  Właściwie nie sposób zliczyć tego.

Schneider zmarł z powodu nowotworu niespełna miesiąc po swoich 73. urodzinach.