Anna Luboń była jedną z najbardziej rozpoznawanych polskich redaktorek zajmujących się kulturą. Od lat pisała, mówiła, opowiadała przed kamerami i mikrofonami radiowymi o książkach, teatrze, filmie, oprze i muzyce. Robiła to jedynym w swoim rodzaju językiem, z troską o twórcach, czułością, zrozumieniem, analizując poszczególne etapy powstawania dzieła, ale i motywy działania twórcy. Na łamach ELLE i ELLE MAN przeprowadzała wywiady z najwybitniejszymi twórcami polskiej i światowej kultury (w tym m.in. z Dawidem Podsiadłą, Andrzejem Chyrą, Gosią Baczyńską, Agnieszką Grochowską, Ewą Kuryłowicz, Agnieszką Holland). Zawsze zaczepnie, z poczuciem humoru i ironii, ale i z czułością oraz wielkim taktem. Nic dziwnego, że rozmówcy tak chętnie się przed nią otwierali. Także wtedy, kiedy robiła z nimi wywiady do swojej książki „Mistrzynie”, w której znajdziecie głębokie, szczere i poruszające rozmowy z trzynastoma wybitnymi i mądrymi kobietami. Sama była jedną. Kobiety, które "przepytała" na okoliczność tej książki nazywały ją "czternastą mistrzynią". 

ZOBACZ: WYWIAD Z ANNĄ LUBOŃ "Każdy człowiek jest do odkrycia"

W swojej karierze współpracowała z takimi mediami jak TVN Warszawa, magazyn Gala, radiowa Czwórka, gdzie w programie "Stacja Kultura" regularnie polecała najlepsze filmy i seriale. Przez lata związana z magazynem ELLE, gdzie była szefową działu Kultura. Tę samą funkcję pełniła także u nas, w ELLE MANIE, z którym związana była od pierwszego numeru.

W wolnych chwilach pisała bloga Cudkultury.pl oraz nagrywała autorskie cykle wideo "Kulturalna ELLE" i „Kultura na weekend” na ELLE.pl. Była też wieloletnią jurorką Festiwalu Literatury Kobiecej „Pióro i Pazur" w Siedlcach. Na początku tego roku miała się ukazać jej druga książka, której z racji na chorobę nie zdążyła dokończyć. 

Aniu, będzie nam Ciebie bardzo brakowało. ​ Do zobaczenia po drugiej stronie...