Ostatnio pisaliśmy o tym, że Cristiano Ronaldo posiada w swojej kolekcji najdroższego Rolexa na świecie. Jednak znany były piłkarz włoski Andrea Pirlo, który grał m.in. w obecnym klubie Ronaldo (Juventus Turyn), może pochwalić się równie niezwykłym zegarkiem. A może nawet bardziej, bowiem w jego przypadku mamy do czynienia ze spersonalizowaną wersją jednego z kultowych modeli Rolexa Submarinera.

ZOBACZ TEŻ: Cristiano Ronaldo posiada najdroższego Rolexa na świecie. Zegarek idealnie pasuje do sportowca

Artisans de Genève, znane z tworzenia oryginalnych, customowych wersji Rolexów, we współpracy z Pirlo zmieniło standardowego Submarinera (ref. 114060) w iście awangardowe cacko. Największą woltą jest tutaj brak tarczy, bowiem na życzenie sportowca zegarek stał się szkieletowany, co pozwala ukazać zmodyfikowany mechanizm 3130, w którym widzimy m.in. indeksy w kolorze różowego złota i złote wskazówki, ręcznie wykończone elementy oraz nowy, złoty wahnik.

Mechanizm otoczono przezroczystym szafirowym szkłem, które od strony dekla współpracuje ze stalową obudową 904L, zapewniającą zegarkowi wodoodporność do aż 300 metrów. W tej wersji mamy także nowy bezel z karbonową wkładką. Trzeba przyznać, że to wszystko wygląda bardzo ciekawie i całkowicie odmienia Submarinera.

Rzecz jasna zegarek powstał wyłącznie na zamówienie Pirlo, więc nie znamy jego ceny rynkowej. Jeśli jednak chcielibyście posiadać podobnie wyglądającego Submarinera, to bez problemu możecie się skontaktować z Artisans de Genève. Oczywiście cena nie będzie niska, ale patrząc na wygląd zegarka Pirlo wydaje się, że warto zaufać genewskiemu atelier.