„Nie czas umierać” właściwie od samego początku napotykał same problemy. Mieliśmy już zmianę reżysera, kilka poprawek scenariusza i wypadki na planie. Data premiery filmu już wtedy była kilkukrotnie zmieniana, ale nikt nie mógł się spodziewać, że kolejnym powodem opóźnienia będzie pandemia koronawirusa. Pierwotnie mieliśmy zobaczyć nowego Bonda w kwietniu, ale ostatecznie uda nam się pójść do kina w listopadzie. Teraz za sprawą plakatu do filmu wiemy, że będzie to 20 listopada.

Warto wspomnieć, że producenci i tak podejmują duże ryzyko, wprowadzając film do kin. Nakręcenie „Nie czas umierać” kosztowało rzekomo 250 mln dolarów. Gdy dodamy do tego całą kampanię promocyjną, która zapewne będzie kosztować w granicach 100 mln dolarów i fakt, że studio dzieli się zyskami z dystrybutorami, to wniosek jest prosty – film musi zarobić zapewne 600-650 mln dolarów, by wyjść na czysto. Ten sam przypadek był przy „Spectre”.

Jednak teraz czasy mamy inne i ludzie wciąż nie chodzą do kina, jak wcześniej. Dobrym przykładem jest „Tenet”, które w ponad 40 krajach w ciągu 5 dni zarobiło 53 mln dolarów. Wytwórnia i media uznały to za dobry wynik, ale daleki bym był od entuzjazmu. „Tenet” też kosztowało ponad 200 mln (sam budżet) i nie ma większych szans, by film wyszedł na zero w ogólnym bilansie. Produkcja z Bondem rzecz jasna ma większą siłę rażenia, więc dobrze by było zobaczyć, że ściągnie ludzi do kina w większym stopniu. Czas pokaże. My wybierzemy się na pewno.

Nie czas umierać”: fabuła i obsada

Przypomnijmy, że „Nie czas umierać” ukaże Jamesa Bonda w rzadko spotykanej roli. Agent odszedł ze służby i prowadzi spokojne życie na Jamajce. Jednak jego stary przyjaciel z CIA, Felix Leiter, zjawia się, by prosić go o pomoc. Chodzi o uratowanie porwanego naukowca. Misja okaże się o wiele bardziej niebezpieczna, niż początkowo zakładano. Bond wpadnie na trop pewnego złoczyńcy, która posiada niezwykle niebezpieczną nową technologię.

W obsadzie filmu poza Craigiem pojawili się Ralph Fiennes, Naomie Harris, Ben Whisaw, Rory Kinnear, Lea Seydoux, Jeffrey Wright, Rami Malek, Dali Benssalah, Billy Magnussen, David Dencik, Lashana Lynch i Ana De Armas.

ELLE MAN POLECA: Ranking filmów z Jamesem Bondem – od najgorszego do najlepszego

ZOBACZ: Zegarki Jamesa Bonda. Oto modele, które agent 007 nosił w swoich filmach

CZYTAJ: James Bond – te okulary przeciwsłoneczne nosił agent 007 w filmach. Każda para to już klasyk!